XIII Salon Bielizny 2022 - relacja z targów

2022-09-22
XIII Salon Bielizny 2022 - relacja z targów

W branży bieliźnianej zawrzało. W dniach 3 - 4 września w EXPO Łódź odbyła się już trzynasta edycja najważniejszego wydarzenia mody bieliźnianej - Salon Bielizny. Organizowane przez wydawcę magazynu Modna Bielizna spotkanie, co roku przyciąga wielu producentów bielizny. Znajdziemy stoiska dobrze znanych polskich i zagranicznych marek oraz tych, które dopiero wchodzą na polski rynek, a także entuzjastów i sprzedawców pięknej rodzimej bielizny.

Salon Bielizny Expo Łódź
Salon Bielizny Expo Łódź

Podczas XIII edycji Salonu Bielizny stoiska ponownie wypełniły się konfekcją, której nie znajdziecie w sieciówkach. Podczas dwóch dni spotkań, można było zapoznać się z nowymi konstrukcjami, nowinkami ze świata dzianin, tkanin czy surowców. Całość uświetniły niezwykłe pokazy bielizny damskiej nawiązujące tematem do natury oraz imprezy w stylu Wielki Gatsby.

Przeczytaj również: Jakie staniki wybierają Polki?

O wysoki poziom merytoryczny wydarzenia zadbały dobrze znane w branży specjalistki ze Stowarzyszenia Polskiego Brafittingu, Akademii Profesjonalnego Brafittingu oraz agencji Dobra Kreacja. Jak co roku nie zabrakło spotkań z najbardiej rozpoznawalnymi autorkami ciałopozytywnych blogów w Polsce - Katarzyną Kulpą z blogu Stanikomania i Urszulą Chowaniec z blogu Galanta Lala, a takżę trenerką biznesu Izabelą Sakutovą. Wszystkie spotkania odbyły się w ramach bezpłatnych warsztatach i seminariach z zakresu brafittingu, prowadzenia biznesu i social mediów.

Kontri na Salonie Bielizny
Kontri na Salonie Bielizny

Nie mogło nas oczywiście zabraknąć podczas Salonu Bielizny. Uważnie obserwowaliśmy wszystkie stoiska, wyszukując perełek, przyglądaliśmy się pokazom i rozmawialiśmy z producentami, by móc przekazać Wam, jakie trendy obecnie panują w bieliźnie i jakie niespodzianki szykują się na sezon wiosna/lato 2023.

Stoisko Ava i Novika
Stoisko Ava i Novika

Już pierwsze stoiska utwierdziły nas w przekonaniu, że branża bieliźniarska ma się dobrze, a kolejne sezony zapowiadają się spektakularnie. Mnogość modeli i fasonów biustonoszy takich marek jak Ewa Bień, Samanta, Felina, Novika, Bella Misteria, Ewa Michalak czy Kinga. Cieszyły oczy pięknymi koronkami, kolorami, nowymi konstrukcjami, a także obiecywały jeszcze większy wybór rozmiarów.

Kolekcja bielizny wiosna-lato 2023
Kolekcja bielizny wiosna-lato 2023

Jeszcze tej jesieni zobaczymy bogate czernie z ozdobnymi elementami, uwielbianymi przez kobiety paseczkami, błyszczącymi koronkami czy biżuteryjnymi wstawkami. Nowe kolekcje często jawiły się w głębokich odcieniach brązu, beżu, piaskach pustyni, aromatycznej kawy i cynamonu. Szczególnie w kolekcjach strojów kąpielowych widoczne były motywy zwierzęce, kolorowe kwiaty i soczyste maliny.

Salon bielizny - przegląd nowych kolekcji biustonoszy
Salon bielizny - przegląd nowych kolekcji biustonoszy

Bielizna nocna czyli gustowne piżamy, koszule nocne, piękne satynowe i koronkowe szlafroki nie ustępują w wyborze wzorów, kolorów i materiałów. Znaleźliśmy coś na upojne noce i wieczory w sypialni (pssst. Obsessive szykuje coś nowego - już niebawem w sprzedaży pojawi się erotyczna kolekcja męska!), na chłodne wieczory przygotują nas z pewnością Italian Fashion i Dobranocka, które w swojej ofercie mają ciepłe szlafroki i piżamy. Coraz więcej miejsca zajmowała rosnącą na popularności kolekcję homewear.

Stoisko Italian Fashion
Stoisko Italian Fashion

Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny uczestniczyć w Salonie Bielizny. Nie możemy się doczekać nowych kolekcji polskiej wspaniałej bielizny, a te, które były zapowiedziane, już teraz śnią nam się nocami. Mamy nadzieję, że ten przedsmak nowości sprawi, że będziecie odwiedzać i zaglądać do naszego sklepu. Obiecujemy, że znaczną większość tych pięknych modowych perełek polskiej bielizny znajdziecie właśnie u nas.

Przeczytaj również: Kim jest brafitterka i jak nią zostać?
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel