Kim jest brafitterka i jak nią zostać?

2022-07-04
Kim jest brafitterka i jak nią zostać?

Brafitterka to kobieta specjalizująca się w doborze biustonoszy. Jej popularność w Polsce nieustannie rośnie, gdyż coraz więcej pań dochodzi do wniosku, że znajomość ogólnych zasad nie wystarczy, aby cieszyć się prawidłowo dopasowanym stanikiem. Czym się zajmuje? Kto może nią zostać? Dowiesz się tego po lekturze poniższego wpisu!

Odpowiednio dobrany biustonosz to nie tylko piękny wygląd, idealnie wymodelowana sylwetka oraz dobre samopoczucie. To także nieoceniony komfort na co dzień oraz idealne wsparcie dla piersi. Szczególnie w przypadku biustonoszy plus size. Niewłaściwie dobrany stanik nie tylko powoduje duży nacisk na biust, w konsekwencji prowadząc nawet do kłopotów z prawidłowym krążeniem, ale również przyczynia się do bólów kręgosłupa, w okolicy karku i na odcinku lędźwiowym. Jeśli zatem masz problem z doborem odpowiedniego biustonosza, oddaj się w ręce osób zawodowo zajmujących się doradztwem w tym zakresie. Profesjonalna brafitterka nie tylko pomoże dobrać Ci właściwy stanik, ale również wytłumaczy, jak robić to samodzielnie!

Brafitterka - kto to jest i czym się zajmuje?

Kto to brafitterka? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba odnieść się do angielskiego słowa brafitting. Jak się okazuje, to określenie, które wywodzi się od dwóch członów: bra czyli biustonosz oraz fitting, czyli dopasowanie. Nietrudno się zatem domyśleć, że brafitterka to osoba, która świadczy profesjonalną pomoc w zakresie doboru idealnego stanika. Jest to jeden z nowych zawodów, który powstał przede wszystkim z myślą o sklepach z bielizną, które pragną zachęcić klientki do kupna wysokiej jakości biustonoszy, a nie wiedzą, jak odpowiednio dobrać ich rozmiar. Jak się okazuje, trudność ze znalezieniem właściwego modelu oraz rozmiaru stanika ma ponad 80% Polek! Dobór idealnej bielizny nie ogranicza się wyłącznie do podania cech biustonoszy czy rozmiaru A, B lub C, gdyż sama litera niewiele mówi o jej rozmiarze. Ważna jest również wielkość miseczki i jej kształt, a także zapięcie czy ramiączka. Profesjonalna brafitterka zrobi to za klientkę, uwzględniając wszystkie kryteria niezbędne do zakupu idealnego biustonosza.

Najczęściej braffitterką jest ekspedientka pracująca w sklepie, choć nie zawsze musi to być regułą. Jedno jest jednak pewne, jeśli oczekujesz fachowego doradztwa w zakresie doboru stanika, musisz udać się do sklepu z bielizną z wyższej półki. Popularne sieciówki nie oferują pomocy w tym zakresie.

Gorsenia K726 Kelly Biustonosz miękki, czarny

Gorsenia K726 Kelly Biustonosz miękki, czarny

Jak wygląda praca brafitterki?

Zawód brafitterki w sklepach z bielizną podnosi jego prestiż i atrakcyjność. I jak się okazuje, jest potrzebny, gdyż wiele kobiet ma nie tylko problem z doborem odpowiedniej bielizny, ale również zauważa potrzebę posiadania odpowiedniego biustonosza. Wiąże się to z większym wydatkiem, gdyż profesjonalnych brafitterek zwykle można szukać w sklepach z ekskluzywną i drogą bielizną Premium. Jednak jest to inwestycja z dużą stopą zwrotu, przede wszystkim we własne zdrowie. A czym zajmuje się brafitterka? Lista jej obowiązków jest długa i obejmuje:

- zebranie pomiarów ciała,
- informowanie o sposobie noszenia stanika i jego dbania,
- poinstruowanie o możliwościach regulacji ramiączek (nawet odpowiednio dobrany stanik może być źle noszony. Wszystko przez nieumiejętne wyregulowanie ramiączek, które zbyt luźno opadające sprawiają, że piersi są oklapnięte, a nazbyt naciągnięte powodują ból ramion i kręgosłupa),
- sprawdzenie fiszbin, czy w sposób należyty okalają pierś,
- sprawdzenie, że zapięcie odpowiednio przylega do ciała,
- zaprezentowanie oferty sklepu.

Aby brafitterka mogła dobrać odpowiedni rozmiar i model stanika, musi dokonać niezbędnych pomiarów. Najpierw mierzy piersi pod biustem (na wydechu), odejmując od uzyskanego wyniku 5 cm, gdyż biustonosz musi przylegać do ciała. Następnie ściąga kolejny pomiar, tym razem na wysokości brodawek, który pomoże w określeniu rozmiaru miseczki.

Pamiętaj!
Aby brafitterka mogła zebrać dokładne pomiary, musisz się rozebrać! Jeśli krępuje Cię nagość, poinformuj ją o tym. Na pewno wspólnie dobierzecie satysfakcjonujące rozwiązanie!

Gorteks Aura/B4 Biustonosz usztywniany, błękitny

Gorteks Aura/B4 Biustonosz usztywniany, błękitny

Kto i w jaki sposób może zostać zawodowym brafitterem?

Interesuje Cię zawód brafitterki? Zastanawiasz się, jak zostać brafitterką? Przede wszystkim, osoba pragnąca kandydować na takie stanowisko musi lubić pracę z ludźmi. Takie cechy charakteru, jak życzliwość, serdeczność, otwartość i cierpliwość będą wręcz niezbędne do podjęcia zawodu brafitterki. Mając predyspozycje do wykonywania tej profesji, kolejnym krokiem będzie odbycie szkolenia pod okiem prestiżowych producentów bielizny. To właśnie podczas tego kursu kandydatka na brafitterkę uzyska wszelką teoretyczną i praktyczną wiedzę, która okaże się dla niej niezbędna podczas późniejszej pracy. Szkolenie kończy się egzaminem i uzyskaniem specjalnego certyfikatu potwierdzającego zdobycie umiejętności w zawodzie brafitterki.

Na kursie kandydatki będą uczyły się:

- anatomii piersi,
- jak dobrać bieliznę do dużych, jak i małych biustów,
- jak dobrać biustonosz do karmienia,
- modeli staników,
- sposobów modelowania sylwetki,
- chorób spowodowanych złym doborem biustonosza,
- regulacji staników.

Axami V-9511 Biustonosz push-up, różowy

Axami V-9511 Biustonosz push-up, różowy

Dlaczego warto korzystać z usług brafitterki?

Jakie są korzyści pracy brafitterki? Przede wszystkim dobre samopoczucie oraz gwarancja posiadania pięknych, jędrnych i odpowiednio wymodelowanych piersi. Małe miseczki czy niewłaściwe dopasowanie pod biustem to nie tylko źródło dyskomfortu, ale również wielu dolegliwości. Odkładanie się tkanki biustu pod pachą, obciążenie kręgosłupa, zastoje czy cysty w piersiach to tylko niewielka ich część. Korzystając z pomocy brafitterki można tego uniknąć oraz cieszyć się pięknym biustem, nawet jeśli jest on dużych rozmiarów.

Profesjonalna brafitterka zadba nie tylko o prawidłowy rozmiar biustonosza, ale również zdrowie i zadowolenie klientki. Bez problemów wskaże, jaki rodzaj stanika będzie najlepszy. A co więcej, zaznajomi z najnowszymi trendami bieliźnianymi. Z jej usług warto skorzystać zawsze wtedy, gdy nie podoba Ci się wygląd oraz kształt Twoich piersi.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel