Jak dbać o bieliznę?

Pranie

Bielizna jest wyrobem bardzo delikatnym, który podczas prania wymaga specjalnej uwagi. W dzisiejszych czasach wyroby są wytwarzane z delikatnych niczym muślin koronek, haftów, jak i również tiulów oraz dzianin. Zwrócić musimy także uwagę na kolorystykę, występującą często w bardzo odważnych zestawieniach, a także na aplikacje lub różnego rodzaju dodatki typu biżuterie, cyrkonie itp. Podczas prania należy stosować się do przepisów pielęgnacji znajdujących się na etykietkach dołączonych do produktów lub wszywce przy bieliźnie, którą zamieszcza producent. Delikatną bieliznę pierzemy ręcznie w temperaturze maksymalnej 40° C. Dzięki temu unikniemy z pewnością deformacji miseczek jak i uszkodzenia surowców.

Nie polecamy prania w pralce produktów bieliźnianych, ale jeżeli ktoś sobie życzy, radzimy użyć do tego specjalnych gadżetów. Dobrym tego przykładem jest specjalny woreczek, który jest bardzo delikatny, zapinany lub wiązany. Prawdziwym hitem są kule do prania bielizny. Składają się one z dwóch piłek (mniejszej oraz większej), które wykonane są z bardzo wytrzymałego plastiku, zapobiegającego niszczeniu się surowców oraz deformacji nawet profilowanych misek. Znikome tarcie nie pozwala na jakiekolwiek uszkodzenie materiału, jak również, nadruków, haftów oraz innych ozdób. Ponadto stanowi mechaniczna barierę pomiędzy biustonoszami a innymi pranymi rzeczami oraz bębnem pralki. Kolejnym etapem jest zastosowanie odpowiednich środków piorących. Stosuj płyny do płukania po każdym praniu, to zapewni Twojej bieliźnie miękkość oraz świeży zapach.

Suszenie bielizny zalecamy w temperaturze pokojowej na wieszaczku lub na rozłożonym ręczniku.

Przechowywanie

Bielizna w przeważającej większości domów jest przechowywana w komodach. By można było szybko po nią sięgnąć, wybieramy szufladę usytuowaną na wysokości naszych oczu. Jest to zazwyczaj pierwsza z góry szuflada. Niekiedy, gdy chcemy mieć pewność, że komplet bielizny będzie leżał zawsze obok siebie, pakujemy je w małe woreczki albo nawet kartoniki. To styl a'la "perfekcyjna pani domu". Ponadto niektórzy z nas trzymają w każdej szufladzie oddzielnie: biustonosze, majtki i skarpetki razem z rajstopami.Oczywiście sposób ułożenia naszych elementów garderoby jest uzależniony wyłącznie od nas, od naszego poczucia wygody. Ważne w przechowywaniu biustonoszy jest, aby nie wywracać miseczek na lewą stronę, gdyż odkształcają się oraz deformują.

pixel