Szlachetna Paczka - razem możemy więcej

2021-12-14
Szlachetna Paczka - razem możemy więcej

Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, wspólnego świętowania oraz obdarowywania najbliższych prezentami. To również czas gdy warto pamiętać o innych, zwłaszcza tych którzy potrzebują pomocy i znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Różne działania charytatywne to dla najbardziej potrzebujących nie tylko piękny prezent. To przede wszystkim informacja, że ich życie może zmienić się na lepsze! Sygnał, że na świecie są dobrzy ludzie, którzy chętnie niosą pomoc i na których można liczyć w ciężkich sytuacjach.

W swojej pracy koncentrujemy się na codziennych zadaniach i obowiązkach. Nie zapominamy jednak o wspieraniu innych osób, które zmagają się z życiowymi trudnościami. Udzielanie wsparcia materialnego oraz sponsorowanie wartościowych i szczytnych celów było od zawsze bliskie sercu założycielom firmy Kontri. Wierzymy, że ofiarowanie swojego czasu oraz funduszy ma ogromne znaczenie i wpływa na otaczający nas świat. Dlatego od wielu lat nasza firma chętnie angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym, choć nie zawsze się tym chwalimy.

Podziękowanie, Centrum Obslugi Placowek Opiekunczo-Wychowawczych
Podziękowanie, Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Szlachetna idea, która łączy ludzi

Pomoc drugiemu człowiekowi, łącznie tysięcy społeczników, fundatorów i osób zmagających się z trudnościami. To właśnie te idee, którymi kieruje się od dwóch dekad Stowarzyszenie Wiosna. Rozwinięciem tej filozofii jest dobrze dziś znane przedsięwzięcie, czyli Szlachetna Paczka. Budowany przez wiele lat projekt umożliwił aby pomoc trafia do mnóstwa polskich rodzin dotkniętych przez los. Cel tej szczytnej inicjatywy jest prosty, a zarazem piękny. Zapewnienie rzeczowej pomocy, nie anonimowym odbiorcom, a faktycznym rodzinom z autentycznymi problemami i bolączkami, których prawdziwe historie poznajemy.

Co znajduje się w każdej paczce? Są to przede wszystkim najbardziej potrzebne produkty wskazane przez każdą rodzinę. Zawartość każdej paczki to produkty wskazane przez każdą rodzinę. Będzie to więc żywność, artykuły higieniczne, odzież, chemia gospodarcza, przybory szkolne, wyposażenie domu. Ponieważ akcja ma finał przed Świętami Bożego Narodzenia nie mogła zabraknąć upominków oraz wymarzonych prezentów. Umilą one wspólne chwile oraz sprawią że w ich sercach zagości radość. W każdej paczce jest coś jeszcze, czego nie można kupić. To troska o drugą osobę, nadzieja, życzliwość, czułość.

Szlachetna Paczka od Kontri
Zespół Kontri

Dlatego z wielką chęcią, pełni energii i dobrych emocji zaangażowaliśmy się w przygotowanie paczek dla jednej z potrzebujących rodzin. Wszelkie trudności organizacyjne nie przesłoniły nam celu. Cieszymy się, że mogliśmy podarować cząstkę dobra. Dobra które uczyni, że nadchodzące święta będą radosne i pozwolą na odpoczynek od codziennych trosk i problemów.

Dyplom - Szlachetna Paczka
Dyplom - Szlachetna Paczka

Moda na pomaganie

Przez cały rok staramy się dofinansowywać lub przekazywać produkty różnym instytucjom i placówkom. Jedną z nich było Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Białymstoku, zarządzające domami dziecka w tym mieście. Wpieramy także inne akcje dobroczynne m.in. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Kolejny raz możecie wylicytować komplet bielizny Vivisence wraz z profesjonalnym brafittingiem w naszym salonie przy ul. Białówny 6/7 w Białymstoku.

Aukcje Allegro Kontri - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Aukcje Allegro Kontri - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Zachęcamy wszystkich do czynienia dobra, choćby w drobny sposób. Twoja ofiarność może dać szansę innym na odzyskanie nadziei, lub przynajmniej na małą zmianę na lepsze życie. Dzięki nawet drobnemu wsparciu, potrzebujący zyskują nie tylko lepsze życie, ale i świadomość o szlachetności człowieczeństwa. Dołącz do grona pomagających i uczyńmy razem świat lepszym.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel