Staniki dla nastolatki – jak wybrać pierwszy biustonosz?

2021-04-23
Staniki dla nastolatki – jak wybrać pierwszy biustonosz?

Jedne nastolatki nie mogą się tego doczekać, a inne – wręcz marzą o tym, aby ten dzień nadszedł jak najpóźniej. Mowa o konieczności wyboru biustonosza, którego zadaniem jest podtrzymywanie stopniowo powiększających się piersi. Na co zwrócić uwagę, jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika dla dziewczynki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, znajdziesz poniżej.

Okres dojrzewania to moment, w których zachodzi konieczność wyboru pierwszego biustonosza. Staniki dla dziewczynki nie mogą być wybrane przypadkowo – muszą być właściwie dobrane, aby zapewniały komfort i nie wywoływały w dziewczynie poczucia skrępowania.

Pierwszy stanik dla nastolatków – kiedy jest potrzebny?

Wielu rodziców jest zdania, że nie ma sensu, aby nastolatka zakładała stanik zbyt wcześnie. Trudno jednak określić jakąkolwiek granicę wiekową, ponieważ dziewczęta rozwijają się w różnym tempie. Dlatego głównym wyznacznikiem powinny być zmiany zachodzące w ciele nastolatki. Jeśli powiększające się gruczoły piersiowe stają się coraz bardziej zauważalne, należy zainwestować w dobrej jakości staniki dla nastolatki.

Stanik dla dziewczynki Stanik dla dziewczynki - co wybrać?

Eksperci są zdania, że dziewczęta powinny nosić biustonosze jak najwcześniej – szczególnie, gdy piersi bolą. Ich tkliwość może powodować poważny dyskomfort. Odpowiednio dobrany stanik dziewczęcy pozwala uniknąć nieprzyjemności.

Pamiętaj! Musisz wziąć pod uwagę subiektywne odczucia nastolatki. Jeżeli odpowiedni biustonosz miałby zapewnić jej większą swobodę w kontaktach międzyludzkich oraz zwiększyć pewność siebie, warto zainwestować w dobry stanik.

Jakie powinny być staniki dla dziewczynek?

Tak ważny wybór jakim są pierwsze biustonosze dziewczęce nie może być przypadkowy. Staniki dla nastolatki, podobnie jak modele dla dorosłych kobiet, muszą być dopasowane. Kupowanie biustonosza ze zbyt dużymi miseczkami nie jest rozsądnym podejściem – taki stanik wcale nie zmniejszy dyskomfortu wywoływanego przez tkliwość rosnących piersi.

Stanik dobrany do wielkości biustu

Podstawą wyboru właściwego stanika jest jego odpowiedni rozmiar. Biustonosz należy dobrać w oparciu o dwa parametry: obwód w biuście i obwód pod biustem.

Czytaj też: jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza

Czasami jednak zdarza się, że staniki dla nastolatek występują w rozmiarach odzieżowych tj. zakresie od S do XL.

Komfortowy model biustonosza

Staniki push-up? Biustonosze ze sztywnymi miseczkami? Staniki z fiszbinami? Jeśli zastanawiasz się, który z tych modeli będzie najlepszy, odpowiedź brzmi: żaden.

Fiszbiny są niepotrzebne, bo – poprzez uciskanie – mogą powodować jeszcze większy dyskomfort. Zaś konstrukcja push-up nie zdaje tutaj egzaminu, ponieważ piersi są jeszcze zbyt małe.

Jakie rozwiązanie uważane jest za najlepsze? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na miękkie biustonosze dla nastolatki – najlepiej wykonane z bawełny. Zdarza się jednak, że takie staniki są dość cienkie, dlatego mogą odznaczać się sutki. Można jednak temu przeciwdziałać, sięgając po stanik z miseczkami wykonanymi z podwójnej bawełny.

Biustonosz dla nastolatek Jarpol 001 Biustonosz dla nastolatek Jarpol 001

Coraz większą popularnością cieszą się także modele sportowe – szczególnie dlatego, że mniej odznaczają się pod ubraniem. Dzięki temu zostaje zmniejszone prawdopodobieństwo, że dziewczynka stanie się adresatem złośliwych komentarzy ze strony rówieśników.

Biustonosz sportowy Julimex Biustonosz sportowy Julimex

Odpowiedni biustonosz dla dziewczynki to także modna w ostatnim czasie braletksa. Swoją konstrukcją przypominają one top sportowy, ale wyróżniają się nieco ładniejszym wzornictwem.

Biustonosz usztywniany Vivisence 1043 Biustonosz usztywniany Vivisence 1043

Taki biustonosz może więc nie tylko pełnić funkcję praktyczną, ale też dodawać pewności siebie.

Jak często wymieniać stanik dla dziewczynki?

Pierwszy stanik nie posłuży długo nastolatce, ponieważ piersi powiększają się dość szybko. Dlatego należy reagować na zachodzące zmiany i w odpowiednim momencie zakupić kolejny biustonosz.

Dobrym momentem na wymianę stanika jest sytuacja, w której piersi „wyskakują” ze stanika albo obwód jest już zbyt ciasny. Dlatego warto systematycznie mierzyć obwód pod biustem i obwód w biuście, aby nie przegapić momentu wymiany biustonosza na większy.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel