Rodzaj push-up a efekt – czym różnią się od siebie biustonosze z push-upem?

2023-02-16
Rodzaj push-up a efekt – czym różnią się od siebie biustonosze z push-upem?

Biustonosze push-up nazywane są kobiecą tajną bronią. Ich głównym zadaniem jest optyczne powiększenie biustu, ale pośrednio pełnią też inne funkcje – na przykład dodają niesamowitej pewności siebie. Jak odróżnić stanik push-up od innych modeli? Jakie rodzaje push-upów możemy wymienić? Przy jakich okazjach je nosić? Zajrzyj i sprawdź, co warto wiedzieć.

Co oznacza stanik push-up?

Biustonosze push-up to staniki, których głównym zadaniem jest optyczne powiększenie biustu oraz nadanie mu bardziej krągłego kształtu. Sama nazwa tego modelu bielizny, w tłumaczeniu z języka angielskiego, oznacza mniej więcej tyle, co “unoszenie w górę”. Oczywiście stanik tego typu pełni przy okazji tę samą funkcję, co każdy inny: daje piersiom odpowiednie wsparcie. Biustonosz push-up przez wiele kobiet traktowany jest jako kluczowy element garderoby – pozwalający na włożenie bardziej dopasowanych czy wyciętych na dekolcie fasonów, a także dodający pewności siebie.

Vivisence 1041 Biustonosz push-up, bordowy

Vivisence 1041 Biustonosz push-up, bordowy

Biustonosz push-up – czym różni się od innych biustonoszy?

Czy stanik push-up różni się od innych staników? Przede wszystkim konstrukcją miseczek, które w przypadku optycznie powiększającej biust bielizny są grubsze, często uzupełnione specjalnymi wkładkami (wyjmowanymi lub nie). Poza tym stanik push-up posiada dokładnie te same elementy konstrukcyjne – lub jest ich pozbawiony, w zależności od modelu (o różnych rodzajach biustonoszy push-up przeczytasz a chwilę).

Czym się różni biustonosz usztywniany od push-up?

Kupujesz biustonosz push-up? Nie myl go ze stanikiem usztywnianym. Ten drugi ma co prawda sztywną miseczkę, ale nie posiada dodatkowego wypełnienia wypychającego biust do góry, więc nie będzie działał powiększająco. W przypadku niektórych modeli biustonoszy usztywnianych wystarczy dokupić specjalne wkładki do stanika, na przykład żelowe.

Mat 3401/11 Essie Biustonosz push-up, różowo-beżowy

Mat 3401/11 Essie Biustonosz push-up, różowo-beżowy

Push-up nie jedno ma imię: rodzaje biustonoszy powiększających piersi

Biustonosz push-up występuje w wielu rozmaitych wariantach, które łączy kluczowe działanie: powiększenie biustu. Jakie rodzaje tego typu bielizny można wymienić? Jeśli chodzi o dostępność modeli, w grę wchodzą biustonosze typu plunge, skonstruowane w taki sposób, by miseczki tworzyły wykrój w kształcie litery V, braletki i balkonetki, a także biustonosze typu half cup. Jedną z odmian biustonoszy push-up są staniki semi soft, z usztywniana dolną częścią miseczki i miękką górną częścią.

Jeśli chodzi o charakterystyczne dla push-upów wypełnienie, możemy dokonać podstawowego podziału na:

  • Standardowe biustonosze push-up, które posiadają usztywnioną miseczkę z pojedynczą warstwą lekkiego wypełnienia.
  • Staniki push-up z grubszym wypełnieniem wszytym na stałe – wykonanym z gąbki, żelu lub specjalnej, formowanej termicznie pianki.
  • Powiększające biust staniki push-up z wyjmowanym wypełnieniem w postaci poduszeczki wsuwanej w specjalne kieszonki umieszczone po wewnętrznej stronie miseczki.

Wśród modeli biustonoszy push-up należy też zwrócić uwagę na ważny podział: biustonosze fiszbiną lub bez, na przykład uzupełnione wszytą na dole elastyczną taśmą. Te ostatnie występują nawet w wydaniu sportowym, w sam raz na trening.

Gaia 1200 Vika Biustonosz push-up, beżowy

Gaia 1200 Vika Biustonosz push-up, beżowy

Jak dopasować biustonosz push-up?

Dopasowanie biustonosza, bez względu na to, czy mówimy o podwójnym push-upie, czy o staniku z lekkim wypełnieniem, zawsze polegają na tym samym. Biustonosz musi dobrze leżeć w obwodzie, a jego mostek musi stykać się z ciałem. Należy zwrócić uwagę na to, czy ramiączka nie wpijają się zanadto w ciało oraz – czy piersi nie są zbyt ściśnięte. Te dwa błędy zdarzają się często: wiele kobiet, chcąc podbić efekt powiększenia biustu, często decyduje się na zbyt małe miseczki lub za mocno podciągnięte ramiączka.

Wskazówka:
Wybierasz biustonosz push-up i nie chcesz popełnić błędu? Ważne, żeby górna część miseczki przylegała gładko do biustu. Nie może ani od niego odstawać, ani wpijać się w skórę. Jeśli Twój biust jest mało jędrny i nie wypełnia dobrze górnej części miseczki, wybierz biustonosz push-up typu semi soft, z miękką na górze miseczką.

Bella Misteria 20-40 Koronkowa fantazja Biustonosz push-up, morski

Bella Misteria 20-40 Koronkowa fantazja Biustonosz push-up, morski

Stanik push-up – do czego go nosić?

Stanik push-up można nosić dosłownie do wszystkiego. Nie tylko świetnie leży pod T-shirtem czy bluzą, ale też zachęca do noszenia rzeczy, których nie wkładasz z powodu kompleksów związanych z wielkością biustu. Włóż powiększającą piersi bieliznę do dopasowanej sukienki czy bluzki z głębokim dekoltem i przekonaj się, jak to działa.

Powiększenie biustu tak naprawdę nie jest Ci potrzebne – kobiece ciało jest piękne w każdym rozmiarze. Warto jednak wiedzieć, że w każdej chwili możesz wymodelować sylwetkę zgodnie ze swoimi potrzebami. Pomoże Ci w tym biustonosz typu push-up. Wybierz jeden z wielu rodzajów dostępnych w naszym sklepie internetowym i ciesz się niesamowitym efektem, który sprawi, że w swojej stylizacji poczujesz się jeszcze pewniej.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel