Kolorowanki do druku dla dzieci i dorosłych

2020-08-08
Kolorowanki do druku dla dzieci i dorosłych

Zawsze jest czas na pracę oraz czas na zabawę. Aby umysł mógł trochę odpocząć od codziennych zajęć, ochłonąć od natłoku obowiązków, proponujemy krótką i relaksującą zabawę z prostymi kolorowankami dla dzieci ale i dla całej rodziny. Oczywiście pozostajemy w kręgu naszej pasji jaką jest bielizna damska i odzież, dostępna w naszym sklepie online Kontri.pl. Zapraszamy do zabawy z malowankami z bielizną! Wybierz dowolną kolorowankę do druku z naszej strony i zaproś zarówno dziewczynki jak i chłopców do zabawy.

Prezentujemy kolorowanki do wydruku, karty pracy przedszkole oraz ciekawe ćwiczenia grafomotoryczne, które posłużą wszystkim pociechom do przyjemnego i kreatywnego spędzania czasu. Wszystkie malowanki są możliwe są do pobrania i wydrukowania za darmo. Są to zarówno kolorowanki dla dziewczynek jak i chłopów oraz dorosłych. Polecamy przygotowane przez nas rysowanki dla dzieci związane z ubiorem codziennym, strojami, bielizną damską i męską.

Kolorowanki do druku - malowanki online, rysowanki dla dzieci
Kolorowanki do druku - malowanki online

Kolorowanki do druku – dla dzieci i dorosłych

Malowanki dla dziecka wcale nie musza przedstawiać wyłącznie postaci i bohaterów bajek, gier i telewizji np. Brawl Stars, Psi patrol, Minecraft, Barbi, Lol oraz być związane z wydarzeniami czyli kolorowanki świąteczne. Warto również zapoznać dziecko ze światem mody, historii ubioru czy tradycyjnych polskich strojów ludowych oraz odciągnąć je choć na chwilę od ekranów tableta czy telefonu. Można je również wykorzystać w pracy. Często poszukiwane przez rodziców i nauczycieli - karty pracy przedszkole, to nic innego jak dostępne do pobrania i druku za darmo rysowanki dla dzieci.

Kolorowanki, malowanki, rysowanki – kreatywna zabawa dla dzieci

Dlaczego zabawa dzieci z użyciem malowanek i rysowanek pomaga w ich prawidłowym rozwoju? Przede wszystkim nasze pociechy mogą się wyciszyć i skupić na konkretnym zadaniu. Bez kolorowych, świecących i hałasujących ekranów telefonu czy telewizora mogą odpocząć od nadmiaru bodźców. Odpowiednie skupienie na konkretnej karcie pracy uczy dyscypliny wewnętrznej i uspokaja. Nie można zapomnieć o rozwoju motoryki przy trzymaniu i operowaniu ręką podczas kolorowania. Uśmiech dziecka gdy może pochwalić się przed rodzicami czy dziadkami swoją malowanką wzmacnia rodzinne więzi.

Nie unikamy faktu, że kolorowanki są również obiektem krytyki. Wzór przedstawiony na rysowance jest zawsze doskonały i równy w odróżnieniu do rysunków przedszkolaka. Przygotowana wcześniej przez nauczyciela karta pracy przedszkolaka, zakładają odpowiedni scenariusz czynności przez co odbiera się dziecku samodzielność i wyobraźnie oraz narzuca schematyczne myślenie. Jest to również pewnego rodzaju droga na skróty. Skoro można wydrukować ładną kolorowankę dla dziecka po co się starać skoro maluch nie jest w stanie dorównać precyzją grafice z komputera?

Malowanki do druku - nie tylko prosta zabawa

Wierzymy jednak, że świadoma praca z dzieckiem, a nie pozostawienie dziecka z kartką papieru, ułatwi rozwój dziecku przy pomocy rysowanek do druku. Malowanki do druku to narzędzie które należy odpowiednio wykorzystać w nauce i zabawie, do zapoznania ze światem, które czeka jeszcze na odkrycie. Dostępne online karty pracy do wydrukowania można wykorzystać w sposób kreatywny wychodząc poza przyjętą koncepcję i przyzwyczajenia. Wystarczy, że wybierzemy - ubrania kolorowanki, a następnie poprosimy dziecko aby dodało do niej coś jeszcze, umieściło w odpowiedniej scenerii, wycięło i ubrało nową postać. Innym ciekawym pomysłem jest połączenie w jedno: „kolorowanki kodowanie”, które pomagają zarówno przy nauce rysowania ale i liczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przedszkolak sam przygotował swoją kodowane kolorowanki.

Kolorowanki ubrania do druku

Czy to również kolorowanka dla dorosłych? Oczywiście, że tak! Rysunki do kolorowania bielizny są również świetnym sposobem na wspólną zabawę z dziećmi, zapoznanie ich ze światem mody. Czy znajdę tu kolorowanki Brawl Stars, Psi Partol lub Minecfart, Barbie? Nie, tym razem chcemy aby dzieci odpoczęły od nadmiaru emocji i bodźców związanych z grami i bajkami oraz wprowadzić je i zapoznać z codzienną garderobą.

Biustonosz - kolorowanka do druku

Biustonosz kolorowanka do druku
Biustonosz kolorowanka do druku
Pobierz obrazek

Gorset - kolorowanka do wydrukowania

Kolorowanka do wydruku gorset bielizna malowanka
Kolorowanka do wydruku - gorset
Pobierz obrazek

Strój kąpielowy, kostium kąpielowy- malowanka do druku

Strój kąpielowy kolorowanka malowanka dla dzieci do druku
Strój kąpielowy - kolorowanka do druku
Pobierz obrazek

Bielizna damska, majtki kolorowanki, karty pracy

Bielizna damska majkti kolrowanka do druku
Kolorowanka - majtki bielizna damska do druku
Pobierz obrazek

Ubrania kolorowanki - koszula nocna malowanki online

Malowanka kolorowanka dla dzieci koszula nocna
Koszula nocna - kolorowanka do druku
Pobierz obrazek
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel