Jeszcze więcej przestrzeni w Centrum Logistycznym Kontri

2022-07-29
Jeszcze więcej przestrzeni w Centrum Logistycznym Kontri

Od 2006 roku specjalizujemy się w hurtowej i detalicznej sprzedaży online bielizny oraz odzieży, a produkty wysyłamy do ponad 100 krajów. Szybki rozwój naszej firmy to sukces prawie 180 osób, dzięki którym możemy pochwalić się wieloma nagrodami oraz prawie 140 mln zł obrotu w 2021 roku. Wymaga to jednak ciągłego usprawniania obsługi zamówień, poszerzania asortymentu oraz jego dostępności. Ponieważ dotychczasowa przestrzeń magazynowa szybko okazała się zbyt mała, zapadła decyzja o rozpoczęciu nowej inwestycji.

Magazyn Kontri w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym

Centrum Logistyczne Kontri mieści się na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, w sąsiedztwie białostockiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2013 roku wygraliśmy przetarg na zakup działki w Parku, a w 2017 roku zakończyliśmy pierwszy etap inwestycji i przenieśliśmy się do nowego budynku o powierzchni 3250 m2. W 2021 roku rozpoczęliśmy budowę kolejnego budynku, który został właśnie oddany do użytku. Łączna powierzchnia Centrum Logistycznego Kontri przekroczyła 10 000 m2

Siedziba firmy Kontri - Dojlidy, Białystok

Ponieważ konkurujemy na wielu rynkach europejskich, musimy szybko reagować na aktualne potrzeby, zwiększać asortyment, poprawiać jakość i szybkość obsługi. Oczekiwania klientów wciąż rosną, dlatego zwiększamy dostępność towarów, aby skrócić czas dostawy, a to wymaga większej przestrzeni magazynowej. Nowy budynek zwiększy efektywność w zarządzaniu procesami logistycznymi, gospodarki magazynowej oraz usprawni obsługę stale rosnącej ilości zamówień. Umożliwi również wprowadzenie na rynek nowych towarów własnej produkcji i otwarcie się na nowe branże - Marek Ciulkin, Dyrektor Zarządzający w Kontri Sp. z o.o.

Centrum Logistyczne Kontri

Na czterech piętrach nowego obiektu mieści się szwalnia, linie produkcyjne, magazyn oraz pomieszczenia biurowe i socjalne. Wyposażony jest w 5 bram zewnętrznych oraz 4 doki przeładunkowe zapewniające szybki przeładunek, a nad sprawną pracą czuwa nowoczesny system klasy WMS (Warehouse Management Software). Nowa inwestycja pomoże nam poszerzyć ofertę, lepiej zarządzać składowaniem towarów, a także usprawni kompletowanie oraz wysyłkę zamówień.

Nowy Magazyn Kontri - wnętrze

Dynamiczny wzrost zamówień, stałe poszerzanie oferty, rozbudowywanie mocy produkcyjnych powodowało, że obecny magazyn stał się dla nas zbyt mały i ograniczał nasze możliwości wzrostu. Dlatego, aby konsekwentnie realizować naszą strategię rozwoju oraz utrzymać silną pozycję rynkową niezbędne było pozyskanie nowej przestrzeni. Otwarcie nowej inwestycji pozwoli nam na konsolidację wszystkich działów firmy w jednym miejscu, kompleksową obsługę całego procesu produkcyjnego oraz sprawną logistykę - Marek Ciulkin.

Kontri - magazynowanie bielizny

Nowe centrum logistyczne to nie tylko miejsce do składowania i kompletowania towarów. To także miejsce, które mocno oddziałuje na środowisko naturalne. Dlatego podczas prac projektowych uwzględniono zasady zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz efektywności energetycznej. W efekcie zastosowano m.in. energooszczędne oświetlenie w standardzie LED z czujnikami ruchu, zaplanowano rozbudowę paneli fotowoltaicznych do 200kW, które zapewnią nawet 50% zapotrzebowania na energię elektryczną. Dodatkowo doki przeładunkowe minimalizują wymianę ciepła pomiędzy magazynem a placem przeładunkowym.

Cieszymy się z nowej inwestycji i możliwości jakie nam daje. Dzięki nowej przestrzeni będziemy mogli już wkrótce wprowadzić nowe marki bielizny, na które wszyscy czekają.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel