Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyborze biustonosza?

2021-07-05
Jakie błędy najczęściej popełniamy przy wyborze biustonosza?

Idealnie dobrany stanik wpływa nie tylko na to, jak wyglądamy w swojej stylizacji, ale też na nasz komfort, samopoczucie, a nawet zdrowie. Niestety często zdarza się, że kupując nową bieliznę popełniamy jeden z popularnych błędów, które wpływają na to, jak się czujemy i jak wyglądamy. Jak ich uniknąć? Przekonaj się.

Wybór biustonosza - nie tak łatwa sprawa?

Biustonosz to jeden z kluczowych elementów stylizacji. Nie tylko podtrzymuje biust i nadaje mu kształt, ale też sprawia, że stylizacja lepiej się na nas prezentuje. Ma też ogromne znaczenie w kontekście naszego samopoczucia i pewności siebie - co ważne nie tylko w przypadku bielizny plus size, ale też tej, która projektowana jest na przykład na mały biust. Jeśli masz problem z tym, żeby prawidłowo dopasować bieliznę do swojej sylwetki, skorzystaj z profesjonalnej pomocy, na przykład brafitterki. Ekspert pomoże Ci dobrać właściwy obwód i miseczkę, a na podstawie wiedzy, którą nabędziesz podczas konsultacji, będziesz mogła kupować później bez problemu kupować dobre biustonosze. Jesteśmy jednak pewni, że samodzielnie też świetnie sobie poradzisz z tym zadaniem. Musisz po prostu wiedzieć, jakich błędów unikać. Zobacz, jakie są najpopularniejsze!

Niewłaściwy obwód biustonosza

Jeden z najczęściej popełnianych przez panie błędów to wybieranie biustonoszy o zbyt ciasnym lub zbyt szerokim obwodzie. W pierwszym przypadku pas wpija się w ciało i podnosi podczas chodzenia, kompletnie nie trzymają biustu na miejscu. W drugiej sytuacji o podparciu też nie mowy, bo za luźny pas przesuwa się na łopatki i zostawia piersiom za dużo swobody. A wystarczy… zmierzy się przed zakupem! Najlepiej zrobić to nago, na wydechu, ciasno oplatając taśmą krawiecką obwód pod biustem. Od uzyskanego wyniku odejmij 5 cm i zaokrąglij wynik w dół - to idealny rozmiar obwodu dla Ciebie! Podczas zakupów bielizny warto też przetestować obwód miseczkami do tyłu - wtedy Twoja uwaga będzie skupiona wyłącznie na tym elemencie konstrukcji.

Lupoline 2056 Biustonosz miękki, róż

Nieodpowiedni rozmiar miseczki

Kolejny częsty błąd podczas zakupów biustonosza to wybieranie niewłaściwego rozmiaru miseczki. Taka sytuacja spowodowana może być przyzwyczajeniem (na przykład do dotychczasowego rozmiaru, który uległ zmianie) albo przekonaniem, że na przykład miseczka G lub H to na pewno za dużo dla nas. Niestety, za mała miseczka nie tylko nie trzyma biustu i nie kształtuje go prawidłowo, ale wręcz deformuje go, pozwalając mu wysuwać się z biustonosza górą czy dołem. Za duża z kolei może wyglądać karykaturalnie pod stylizacją, nie mówiąc o tym, że trochę pozostawia piersi samym sobie. Jak uniknąć tego błędu? Wystarczy dość ciasno zmierzyć się pod biustem za pomocą taśmy krawieckiej, a znacznie luźniej na wysokości brodawek. Różnica między tymi dwoma wartościami pokaże Ci, jaki rozmiar miseczki biustonosza będzie dla Ciebie odpowiedni.

Przykład? Pomiar dokonany pod biustem wynosi 81 cm, od tego wyniku odejmujemy 5 cm i zaokrąglamy w dół, w związku z czym zyskujemy wynik 75 cm. Pomiar w biuście (na wysokości brodawek) wynosi 102 cm. Wystarczy więc odjąć 75 cm od 102 cm i z wynikiem 27 cm sprawdzić w tabelkach rozmiarów producenta bielizny, jakie wartości odpowiadają konkretnemu rozmiarowi miseczki. Pamiętaj też o istnieniu tak zwanych rozmiarów siostrzanych, które mają taką samą wielkość miseczki, ale różnią się obwodami pod biustem!

Nietrafiona konstrukcja

Kolejny błąd to wybór konstrukcji, która kompletnie nie pasuje do naszej sylwetki i biustu. Przykładem jest na przykład wybór biustonoszy bez fiszbin w przypadku dużego biustu wymagającego solidnego podtrzymania czy staników typu semi-soft w przypadku piersi pozbawionych jędrności, raczej wiotkich. Poszukaj w ofercie biustonoszy Gorteks czy innych marek w naszym sklepie z bielizną takiego modelu, w której Twoje piersi będą wyglądać pięknie, na przykład klasyczny półusztywniany biustonosz Gaia czy biustonosz w dużym rozmiarze Ava (chociażby biały stanik 1263).

Ava 1263 Biustonosz usztywniany, biały

Materiał kiepskiej jakości

Błędem jest także przesadna oszczędność podczas zakupów bielizny. Niestety, często za tanimi biustonoszami na przykład z sieciówek idzie marna jakość, która przekłada się nie tylko na nasz komfort, ale też na trwałość i estetykę samej bielizny. Jeśli nie chcesz, żeby Twój stanik szybko się zdeformował, rozciągnąć lub szybko zmienił kolor, zainwestuj w modele dobrych marek, na przykład z naszego sklepu z bielizną. Znajdziesz u nas biustonosze Gorteks, Gorsenia, Wonderbra i wielu innych popularnych producentów.

Często popełniane podczas zakupu bielizny błędy warto wyeliminować w trosce o swoje zdrowie i wygląd. Sprawdź, czy na pewno wybierasz właściwą miseczkę i czy obwód na jaki się decydujesz (często z przyzwyczajenia) jest tym właściwym. Pamiętaj też o tym, żeby wybierać modele dobrych i sprawdzonych marek, które Cię nie zaskoczą kiepską jakością. Biustonosze Gorsenia czy Wonderbra znajdziesz w naszym sklepie z bielizną!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2021
pixel