Jaki wpływ ma źle dobrany biustonosz na kręgosłup?

2022-03-15
Jaki wpływ ma źle dobrany biustonosz na kręgosłup?

Wybór odpowiedniego biustonosza do szalenie istotna sprawa i to nie tylko ze względu na aktualne modowe trendy. Stanik spełnia w końcu przede wszystkim typowo funkcjonalną rolę. W jaki sposób źle dobrany może wpłynąć na kręgosłup i resztę i Twoje ciała? W tym tekście poznasz najważniejsze informacje na ten temat.

Biustonosze a… kręgosłup – jaki związek ma noszenie nieodpowiedniego stanika a Twoje zdrowie?

Kupując biustonosze i staniki damskie, zazwyczaj kierujemy się kategoriami: czy jest modny, czy ładnie w nim wyglądam, czy moje piersi wyglądają w nim na mniejsze/większe (w zależności od oczekiwań), czy będzie dobrze prezentował się pod bluzką albo sukienką. Czas jednak zmienić podejście i wybór stanika uzależnić w pierwszej kolejności od jego praktycznych, funkcjonalnych właściwości. Owszem, może być przy okazji supermodny czy elegancki, ale najważniejsze, żeby dobrze wpływał na Twój kręgosłup.

Możesz sobie z tego nie zdawać na co dzień sprawy, ale istnieje naprawdę istotna korelacja między kręgosłupem a stanikiem – zdecydowanie większe w przypadku biustonosza na duży biust niż miękkiego biustonosza bez fiszbin typu bralette na drobne piersi. Co warto wiedzieć na ten temat? Przede wszystkim pamiętaj, że za duże miseczki powodują ściąganie ramiączek biustonosza, przez co ramiona unoszą się w górę, powodując nie tylko napięcie mięśni, ale też garbienie się, a nawet stale nawracające, migrenowe bóle głowy.

Gaia 911 Luciene Biustonosz półusztywniany, tropikalny ogród

Gaia 911 Luciene Biustonosz półusztywniany, tropikalny ogród

Jak jeszcze niewłaściwie dobrany biustonosz może wpływać na Twoje ciało?

To jeszcze nie wszystko, co warto wiedzieć na temat wpływu źle dobranego biustonosza na zdrowie. Oprócz kręgosłupa cierpią też inne organy! Przede wszystkim mowa tu o skórze, która może się obcierać w kontakcie z niewygodną, sztywną bielizną albo reagować alergicznie na uczulające, sztuczne materiały kiepskiej jakości. Warto pamiętać, że za obwód za małego biustonosza może nadmiernie uciskać klatkę piersiową oraz przeponę, co często skutkuje problemami związanymi z układem pokarmowym czy oddechowym. Zauważyłaś u siebie niepokojące objawy? Jesteś w stanie stwierdzić, że ich przyczyną jest nieodpowiedni wybór biustonosza? Sprawdź, nasz poradnik o dobieraniu biustonoszy, abyś poprawnie wybrała taki, który będzie zapewniał Ci maksimum komfortu. To szalenie istotne zawsze, ale szczególnie wtedy, kiedy kupujesz bieliznę do zadań specjalnych, na przykład biustonosze dla dziewczynek o większych piersiach.

Ava 1396 Biustonosz miękki, czarny

Ava 1396 Biustonosz miękki, czarny

Jak dobrać stanik? Wskazówki ekspertów, które warto przyswoić, żeby zagwarantować sobie komfort

Jeśli chcesz być zdrowa i czuć się swobodnie, koniecznie przemyśl wybór właściwego biustonosza. W wyborze mogą ci pomóc eksperci z naszego sklepu z bielizną, którzy tłumaczą, jak dobrać stanik krok po kroku. Zacznijmy od podstaw. Czym powinien się charakteryzować idealny stanik? Nie może być ani za luźny, ani za mały. W przypadku większych piersi liczą się też odpowiednio szerokie, stabilne ramiączka oraz stosunkowo szeroki pas zapinany na wygodne, trójstopniowe zapięcie. Jak znaleźć bezbłędnie właściwy rozmiar?

  • Przede wszystkim prawidłowo zmierz obwód pod biustem używając do tego taśmy krawieckiej. Lekko dociśnij ją do ciała, wcześniej zdejmując ubranie. Odejmij od wyniku 5 cm, a jeżeli uzyskana liczba nie jest pełna, zaokrąglij ją do niższej wartości.
  • Następnie zmierz obwód w biuście – także za pomocą lekko dociśniętej do ciała miarki krawieckiej, przyłożonej w najszerszym punkcie piersi.
  • Znajdź swój rozmiar biustonosza w tabeli rozmiarów podanych przez producenta w wybranym przez Ciebie sklepie z bielizną, zwracając uwagę i na obwód, i na rozmiar miseczki, wyrażony w symbolach literowych (od A do K).

Gaia 1035 Jasmine Biustonosz miękki, kuszący burgund

Gaia 1035 Jasmine Biustonosz miękki, kuszący burgund

Ważne, żeby brać pod uwagę typ stanika i dopasować go do swojego biustu czy okoliczności. Przykładowo biustonosz samonośny, czy biustonosz bez ramiączek będzie odpowiednim pomysłem raczej na specjalne okazje niż na co dzień, a biustonosz bez fiszbin lepiej sprawdzi się w przypadku mniejszego biustu niż jako biustonosz na duży biust. Bardzo ważny jest dobór właściwego stanika do uprawiania sportu – podczas aktywności fizycznej biust musi być jeszcze solidniej przytrzymywany w miejscu, żeby uniknąć problemów nie tylko z kręgosłupem, ale też ze ścięgnami.

Gaia 899M Goldie Maxi Biustonosz półusztywniany, beżowy 2

Gaia 899M Goldie Maxi Biustonosz półusztywniany, beżowy 2

Jak mogłaś się przekonać, czytając nasz tekst, nieprzemyślany wybór biustonosza skutkuje nie tyle tym, że Twoja bielizna będzie nie do końca dopasowana do okazji czy trendów, ale przede wszystkim tym, że wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie. Na szczęście jest na to rada, którą poznałaś w tym poradniku. Dzięki nam wiesz już, jak dobrać stanik, żeby świetnie się czuć i nie żałować zakupu. Bo najlepsze modele zajrzyj oczywiście do kolekcji biustonoszy w naszym sklepie z bielizną, gdzie czekają na Ciebie modele na duży biust, ale też biustonoszy dla dziewczynek, czy biustonoszy samonośnych, które, choć przeznaczone na specjalne okazje – są tak samo funkcjonalne jak te z obwodem i ramiączkami.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel