Jaki biustonosz do karmienia? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model

2021-01-21
Jaki biustonosz do karmienia? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model

Dla jednych konieczność, dla innych – niepotrzebny wydatek. Właśnie w takich kategoriach bywa rozpatrywany biustonosz do karmienia. I ty zastanawiasz się nad zasadnością jego zakupu? Poznaj argumenty przemawiające za tym i dowiedz się, jak wybrać odpowiedni model.

Czy wiesz, że rozmiar piersi zaczyna się zmieniać już w pierwszych tygodniach ciąży? Przez kolejnych kilka miesięcy będą przygotowywać się do swojej ważnej roli, dlatego warto im zapewnić odpowiednie ku temu warunki. Z pomocą przychodzi biustonosz do karmienia, który – choć z nazwy przeznaczony jest dla kobiet w okresie laktacji – przydaje się także paniom ciężarnym.

Biustonosz do karmienia warto mieć!

Jeszcze kilkanaście lat temu biustonosze do karmienia różniły się wizualnie od typowych staników. Pozbawione koronek czy haftów, były mało kobiece. Między innymi dlatego wiele pań zrezygnowało z tego typu bielizny do karmienia na rzecz klasycznych biustonoszy.

Obecnie w tym zakresie wiele się zmieniło – stanik do karmienia może wyglądać niezwykle zmysłowo i kobieco, a jednocześnie spełniać swoją główną rolę. Dlatego warto wziąć pod uwagę zakup tego elementu garderoby podczas kompletowania wyprawki dla siebie i malucha.

  • Wygoda karmienia
    Biustonosze do karmienia mają specjalną konstrukcję. Zostały zaprojektowane z myślą o podtrzymywaniu całej piersi, dając jednocześnie swobodny dostęp do brodawek. Wierzchnią część miseczki można odpiąć / zapiąć (zapięcie typu click clack), co zwiększa wygodę przy podawaniu maluchowi piersi.
  • Większy komfort
    W okresie laktacji piersi wypełnione naturalnym pokarmem mają nieco inny kształt i inny ciężar. Tylko odpowiednio dobrany biustonosz do karmienia jest w stanie zapewnić maksymalny komfort – bez uciskania, podrażnień.
  • Maksymalna higiena Nosząc biustonosz do karmienia, zapewniasz sobie maksymalną higienę. Stanik dla karmiących ma antybakteryjne wkładki, które minimalizują rozwój bakterii.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar stanika do karmienia?

Jeśli biustonosz do karmienia ma dobrze spełniać swoją rolę, znaczenie ma dobór odpowiedniego rozmiaru.

Pamiętaj! Rozmiar piersi w okresie laktacji może się zmieniać. Dlatego pomiarów dokonuj bezpośrednio przed zakupami. Dzięki temu zwiększysz szansę na idealne dopasowanie.

W doborze właściwego rozmiaru biustonosza znaczenie ma określenie obwodu. Owiń się ciasto miarką krawiecką i określ obwód pod biustem. Następnie zmierz obwód wokół biustu – w jego najbardziej obfitej części. Zapisz wyniki, a następnie zapoznaj się z tabelą producenta.

Czytaj więcej: Jak dobrać biustonosz?

Przykład. Załóżmy, że obwód pod biustem wynosi 85 cm, a obwód w piersiach – 95 cm. Szacowany rozmiar to 85 A.

Biustonosz do karmienia

Jaki biustonosz do karmienia kupić?

Biustonosze do karmienia dostępne są w szerokiej gamie modeli, dzięki czemu z łatwością dobierzesz je pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań.

Do wyboru masz m.in. staniki dla karmiących:

Jeżeli cenisz sobie przede wszystkim wygodę, warto rozważyć biustonosz do karmienia bez fiszbin bocznych. Zamocowane usztywnienia mogą uciskać piersi, co zwiększa ryzyko wystąpienia zastojów pokarmowych – szczególnie, jeśli rozmiar stanika jest za mały.

Warto także wziąć pod uwagę biustonosze do karmienia na noc. Takie modele są miękkie, nie uwiera skóry – jest to niezwykle ważne podczas nocnego odpoczynku.

Jeżeli po porodzie zamierzasz karmić piersią, biustonosze dla kobiet karmiących to podstawa. Dobrze dobrany stanik zapewni ci maksymalny komfort – warto zainwestować w wysokiej jakości modele, szczególnie że będziesz je nosić co najmniej kilka miesięcy.

Reaguj na zmianę wielkości piersi na bieżąco. Zbyt mały biustonosz do karmienia nie zapewni komfortu i może spowodować nieprzyjemne dolegliwości. Sklep Kontri doskonale rozumie te potrzeby, dlatego większość modeli staników wysyłamy nawet w 24 godziny.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
Polecane
Mitex Easy Bra Biustonosz specjalistyczny, grey

Mitex Easy Bra Biustonosz specjalistyczny, grey

58,85 zł - 65,39 zł65,39 zł - 65,39 zł
Wybierz rozmiar:
Ava 924/4 Biustonosz do karmienia, biały

Ava 924/4 Biustonosz do karmienia, biały

87,31 zł - 110,24 zł97,01 zł - 97,01 zł
Wybierz rozmiar:
Lupoline 3012 Nocna koszula, ecru

Lupoline 3012 Nocna koszula, ecru

107,34 zł - 134,18 zł
Wybierz rozmiar:
pixel