Jak używać wkładek do biustonosza?

2023-03-17
Jak używać wkładek do biustonosza?

Wkładki do biustonosza to przydatne akcesorium, które warto mieć pod ręką z myślą o różnych potrzebach. Jakie są ich rodzaje, czym się różnią i jak ich używać? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu. Zbieramy w nim wszystkie najważniejsze informacje na temat wkładek do staników.

Czym są wkładki do biustonosza?

Wkładki do biustonosza to jedno z ciekawszych rozwiązań, jakie mogą wykorzystać kobiety, żeby osiągnąć efekt w postaci większego komfortu, lepszego wyglądu, a przede wszystkim – pewności siebie. Współcześni producenci bielizny wiedzą, że nawet najlepiej dobrany pod kątem potrzeb i rozmiaru biustonosz to jeszcze nie wszystko. Od czasu do czasu przydaje się dodatkowe wsparcie właśnie w postaci wkładek. O tym, na jak wielu płaszczyznach mogą Ci pomóc, dowiesz się z naszego artykułu. Ale zacznijmy od początku!

Julimex WS-11 Wkładki bikini Akcesoria do biustonosza wkładki, beż

Julimex WS-11 Wkładki bikini Akcesoria do biustonosza wkładki, beż

Jakie są rodzaje wkładek do biustonosza?

Wkładki do stanika występują w wielu rozmaitych wariantach, które różnią materiałem, z jakiego zostały wykonane, kształtem czy funkcją.

  • Jeśli chodzi o kształt, wśród wkładek do biustonosza znaleźć można modele wąskie i podłużne, trójkątne i obejmujące całą pierś, ze specjalnie zaprojektowanymi wypustkami i gładkie.
  • Materiał? Może to być rodzaj pianki czy gąbki pokrytej gładkim materiałem, miękkiego silikonu (w formie przezroczystej torebki wypełnionej substancją – do złudzenia imitującej strukturę piersi – lub żelowej poduszeczki obszytej dzianiną).

Jeśli chodzi o podział wkładek do biustonosza pod kątem zastosowania, mówimy przede wszystkim o wkładkach, których zadaniem jest optycznie powiększyć biust poprzez uniesienie go w górę, nadanie mu zaokrąglonego kształtu i uzupełnienie objętości w dolnej części miseczki. Wkładki push-up są zazwyczaj grubsze, bardziej mięsiste, niekiedy uzupełnione o specjalne wypukłości po wewnętrznej stronie, służące efektywniejszemu uniesieniu piersi.

Dostępne są także wkładki gładkie i cienkie – takie poprawiają kształt piersi bez efektu ich powiększania. Mogą iść w parze z konkretnymi modelami nieusztywnianych biustonoszy, umożliwiając ekspresową zmianę ich konstrukcji. Przydatne wkładki do staników to także te, które można zastosować w stanikach sportowych (takich, jak Triumph biustonosz do biegania) po to, by chronić piersi przed otarciami czy działaniem niskich temperatur. Na liście rodzajów wkładek nie można pominąć także tych zaprojektowanych z myślą o mamach karmiących.

Julimex WS-16 Akcesoria do biustonosza wkładki, cielisty

Julimex WS-16 Akcesoria do biustonosza wkładki, cielisty

Wkładki do biustonosza dla kobiet po ciąży

Wkładki dla mam karmiących, o których wspomnieliśmy wyżej, mają za zadanie przede wszystkim wchłaniać nadmiar wydzielanego przez gruczoły mleka i zapewniać poczucie czystości i higieny. Ważne, żeby tak zwane wkładki laktacyjne były wykonane z oddychającego materiału, który nie podrażnia skóry ani nie pozostawi na niej żadnych włókien. Wkładki dla karmiących mam zazwyczaj mają kształt krążka i wyposażone są w samoprzylepne paski, które uniemożliwiają ich przesuwanie się w miseczce stanika. Dostępne są w wersji do jednorazowego użytku (najczęściej bawełniane) i do wielokrotnego użycia (na przykład silikonowe). Wybierasz wkładki dla karmiącej mamy? Wybierz model do noszenia w ciągu dnia i taki na noc – wchłaniający więcej płynu.

Julimex WS-05 wkładki żelowe Akcesoria do biustonosza wkładki, transparentny

Julimex WS-05 wkładki żelowe Akcesoria do biustonosza wkładki, transparentny

Wkładki do biustonosza dla kobiet – kiedy warto ich używać?

Wkładki do biustonosza warto wybrać nie tylko wtedy, gdy szukamy sprytnego sposobu na optyczne powiększenie biustu, ale też, gdy chcemy zabezpieczyć piersi przed otarciami (podczas ćwiczeń fizycznych czy w trakcie okresu, gdy piersi są szczególnie wrażliwe na dotyk). Laktacyjne wkładki są must havem w wyprawce każdej kobiety, która spodziewa się dziecka. Słowem: to akcesorium warto używać w wielu różnych sytuacjach – nie tylko w celu powiększenia biustu o dwa czy trzy rozmiary.

Wskazówka:
Nie chcesz inwestować w nowe biustonosze push-up? Wystarczy, że dodasz do ulubionego stanika bez wypełnienia powiększające biust wkładki.

Julimex WS-18 wkładki bikini Akcesoria do biustonosza wkładki, beż

Julimex WS-18 wkładki bikini Akcesoria do biustonosza wkładki, beż

Jak dobrze dobrać wkładki do biustonosza?

Jakie wkładki kupić i jak je dobrać, żeby spełniały należycie swoje zadanie? Przede wszystkim weź pod uwagę ich rodzaj i funkcję. Potrzebujesz dodatkowego wsparcia biustu w trakcie intensywnych ćwiczeń fizycznych, chcesz zwiększyć poczucie komfortu i higieny podczas karmienia, a może wolisz poczuć się pewniej w dopasowanej sukience? Odpowiednio dobrane, wyjmowane wypełnienie do biustonosza zapewni Ci oczekiwany efekt.

Zanim zdecydujesz się na konkretny typ wkładek, koniecznie upewnij się, czy takie wypełnienie pozostanie niewidoczne w staniku – nie powinno wystawać z miseczek. To ważne na przykład wtedy, gdy nosisz mocniej wycięty z przodu biustonosz plunge.

Wiesz już, jakie są rodzaje wkładek do biustonosza, czym się różnią i jak ich używać. W zależności od swoich potrzeb wybierz wkładki dla mam karmiących, do staników sportowych czy biustonoszy na wielkie wyjście (takich, jak koronkowy biustonosz Ava). Niezbędne akcesoria bieliźniane znajdziesz w naszym sklepie online – zapraszamy na zakupy i do skompletowania stylizacji, w której poczujesz się w 100% sobą.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel