Jak dobrać stanik do małego biustu?

2021-08-09
Jak dobrać stanik do małego biustu?

Czy wiesz, że wygląd biustu w dużej mierze zależy nie od jego wielkości, a od stanika? Nawet ogromne piersi mogą wyglądać jak płaski biust, gdy nie zostaną właściwie wyeksponowane. Dlatego wielkość oraz przyczyny małego biustu ma tutaj drugorzędne znaczenie – podstawą jest odpowiednio dobrany stanik.

Nie tylko stanik 75B na małe biusty

Staniki w rozmiarze 75B i 75C nadal cieszą się ogromną popularnością. Nie oznacza to jednak, że większość kobiet, które posiadają małe piersi, nosi właśnie taki rozmiar. Wynika to raczej z braku świadomości, że biustonosze dostępne są w znacznie szerszym zakresie – rozmiarówka wydłużyła się o kolejne litery alfabetu. W odróżnieniu do sklepów sieciowych i bazarów, bielizna na mały biust dostępna w sklepach specjalistycznych jest konstruowana i szyta nawet w kilkudziesięciu rozmiarach.

biustonosz dla małego biustu Biustonosz dla małego biustu

Jeśli zastanawiasz się więc, jaki biustonosz dla bardzo małego biustu będzie odpowiedni, odpowiedź jest jedna: musisz się zmierzyć! Jak zrobić to poprawnie?

  • Zacznij od pomiaru obwodu pod biustem – w pozycji stojącej na wdechu. Dobrze, jeśli będziesz mierzyć się na gołą skórę, ewentualnie z miękkim i cienkim stanikiem.
  • Następnie zmierz obwód w biuście – mniej więcej na wysokości brodawek sutkowych.

Sprawdź również: Jakie staniki wybierają Polki?

Warto robić to za każdym razem, gdy wybierasz się na zakupy. Dlaczego?

  • Wielkość biustu zmienia się na przestrzeni lat.
  • Różni producenci mają różną rozmiarówkę.
  • Rozmiar stanika może zależeć od konkretnego modelu.

Na płaski biust pomoże push up?

Masz mały i płaski biust, dlatego twoim pierwszym wyborem jest stanik push up? Faktycznie, tego rodzaju biustonosz na brak biustu to dobre rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się, jak powiększyć mały biust. Jego cechą charakterystyczną są dodatkowo wypełnione miseczki, które pozwalają uwydatnić nieduże piersi.

biustonosz dla bardzo małego biustu - super push-up Vivisence 1041 Biustonosz dla bardzo małego biustu - super push-up Vivisence 1041

Jeśli masz małe piersi, które są często źródłem kompletów u kobiet i chcesz, żeby taki stanik spełnił swoje zadanie, musisz być dobrze dobrany. Sprawdź zatem, czy:

  • pas biustonosza dobrze przylega do ciała, nie podnosi się przy unoszeniu rąk
  • piersi w miseczkach są delikatnie oddzielone od siebie.

Możesz przeprowadzić też test: załóż stanik bez ramiączek. Jeśli biustonosz dobrze się trzyma, a ty czujesz się komfortowo – rozmiar jest w porządku. Warto podkreślić, że na rynku dostępne są biustonosze push up w wersji:

  • usztywnianej
  • z fiszbinami.

Ciekawą opcją są staniki bez fiszbin bocznych, które – dzięki usztywnianym miseczkom – zapewniają jeszcze większy komfort i jednocześnie uwydatniają piersi.

biustonosz na mały biust Gossard 11117 Biustonosz na mały biust Gossard 11117

Jaki stanik jest odpowiedni biustonosz dla bardzo małego biustu?

Moda na naturalność spowodowała, że dużą popularnością cieszą się staniki miękkie. Chociaż one nie sprawią, że małe piersi staną się optycznie większe o kilka rozmiarów, będą ładnie się prezentować. Cechą charakterystyczną tych staników jest brak fiszbin oraz wypełnienia miseczek. Między innymi z tego powodu będą dobrym wyborem do zwiewnych i codziennych stylizacji domowych.

Biustonosz małe rozmiary - Ava 1936 Yucca Biustonosz małe rozmiary - Ava 1936 Yucca

Alternatywnym rozwiązaniem są modele półusztywniane (semi soft), które świetnie sprawdzą się do stylizacji biznesowych. Tego typu staniki doskonale wspierają „bardzo małe cycki” oraz zbierają – to zasługa specjalnej konstrukcji. Cała konstrukcja jest tak zaprojektowana, że nawet biustonosz małe rozmiary odpowiednio prezentuje piersi.

Jak powiększyć mały biust? Postaw na jakościowy stanik

Płaski biust wcale nie musi być twoim problemem – wystarczy właściwie dobrany stanik. Nie musisz przy tym ograniczać się wyłącznie do modeli push up, ponieważ – dzięki odpowiedniej konstrukcji – wiele innych wersji sprawdzi się jako biustonosz dla bardzo małego biustu.

Sprawdź również: Dlaczego warto zainwestować w dobry biustonosz?

Pamiętaj! Znaczenie ma przede wszystkim właściwie dobrany rozmiar. Nie uciekaj do standardowej rozmiarówki, lecz wybierz model dopasowany wielkością do obwodu oraz piersi. Szybko przekonasz się, że rozmiar 70A czy 75B wcale nie jest twoim rozmiarem.

Biustonosz na brak biustu Gorteks Carla B5 Biustonosz na brak biustu Gorteks Carla B5

Jeśli zastanawiasz się, jak uwydatnić małe piersi za pomocą stanika, unikaj raczej zakupów w sieciówkach. Postaw na producentów bielizny damskiej, którzy doskonale znają potrzeby kobiet – także tych z kompleksem małych piersi.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021
pixel