Jak bielizna kształtuje sylwetkę?

2019-03-06
Jak bielizna kształtuje sylwetkę?

Jaki wpływ na nasz wygląd ma bielizna

Nie jest tajemnicą, że to, co nosimy, może w bardzo wydatny sposób kształtować naszą sylwetkę. Bielizną i okryciami wierzchnimi możemy dodać sobie centymetrów, odjąć kilogramów. Wszystko zależy od rozmiaru, kroju oraz sposobu noszenia. Przywykliśmy sądzić, że body damskie jest w stanie nas wyszczuplić, chociażby optycznie, ale prawda jest taka, że można tego dokonać tylko wtedy, kiedy właściwie je dobierzemy.

Warto przeczytać: Body positive - kolejny trend czy rewolucyjny kanon piękna?

Jakie body wyszczupla, a jakie dodaje kilogramów?

Zasada jest bardzo prosta, im coś bardziej przylega do ciała, tym bardziej eksponuje nasze kształty. Jeżeli chodzi o body damskie, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że jest ono w stanie oddać dokładnie nasze kształty, podkreślić nie tylko to, co dobre, ale również to, co chciałybyśmy ukryć. Jeśli charakteryzujemy się szczupłą sylwetką, to dobrze będziemy się prezentować w body, które posiada wykrojenia i wykonane jest z miękkiej, delikatnej tkaniny. Jeżeli w okolicach brzuch i talii nie jesteśmy najszczuplejsze, warto pomyśleć o body, które szyte jest na kształt baskinki - w pasie ma swego rodzaju falbankę, która tuszuje wystający brzuszek, albo pas, który optycznie sprawia, że nasza talia staje się węższa. Panie o okrągłych kształtach powinny nosić body damskie zabudowane, takie, które nie posiada dosyć mocnych wycięć i którego wzór przypomina drobną łączkę. Duże, geometryczne wzory zarezerwowane są dla kobiet szczupłych i bardzo szczupłych, które chcą nabrać nieco kobiecych kształtów.

Przeczytaj również: Bielizna wyszczuplająca – jak wybrać odpowiednią?

Jak dobrać bokserki?

Jeżeli chodzi o bokserki męskie, to sprawa wygląda analogicznie, jak przy body. Im więcej mamy ciała, tym więcej materiału powinny one posiadać. Na wykrojone bokserki męskie, mogą pozwolić sobie tylko panowie, którzy nie posiadają duża tkanki tłuszczowej i których sylwetka jest szczupła i bardziej umięśniona. W przypadku panów o większych gabarytach, zaleca się bokserki męskie o dłuższych nogawkach i grubszym materiale. Jeżeli chodzi o długość stanu, to w przypadku mężczyzn szczupłych, można sobie pozwolić na to, żeby stan był dość nisko, w przypadku tych, o większej ilości kilogramów, brzuch powinien być zakryty stanem bokserek na tyle, żeby wyglądał estetyczniej, a mężczyzna czuł się bardziej wygodnie.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixel