Dzień Bez Stanika :)

2015-05-28
Dzień Bez Stanika :)

Możliwe, że niektóre z Was o tym nie wiedzą, ale 30 maja obchodzony jest w Polsce i na świecie Dzień Bez Biustonosza. Tego rodzaju świąt o charakterze bardziej żartobliwym jest w ciągu roku niemało, ale ja postanowiłam poświęcić dzisiejszy wpis właśnie temu wydarzeniu. Wiadomo, bliższa ciału koszula... ;)

Te dosyć nietypowe święto, wiele z Was zapewne pomyśli, musiało zostać zapoczątkowane przez mężczyzn. No bo któż inny chciałby pozbyć się biustonoszy, jak nie faceci? Otóż nie, moje Drogie. Jednoznacznie ciężko jest wskazać dokładną datę narodzin tego święta. Najczęściej jako początek wskazywane są lata 60. oraz 70. ubiegłego wieku. Całą ideę zapoczątkowały właśnie kobiety. Biustonosze były postrzegane przez feministki jako symbol męskiej dominacji i dlatego postanowiły zrzucić owe "kajdany".  Można trafić na głosy, które mówią, że działo się to dosyć widowiskowo - kobiety gromadziły się tłumnie i paliły "zrzucone kajdany", jednak najprawdopodobniej są to tylko miejskie legendy.

Przeczytaj więcej: Dobre, bo z Polski. Rodzime marki bieliźniarskie mają swoje święto

Dzień Bez Biustonosza jak każde inne święto ma swoich zwolenników i przeciwników. Po dwóch stronach barykady znajdują się zarówno mężczyźni jak i kobiety. W Stanach Zjednoczonych to święto obchodzone jest również z nieco innych powodów. Zagorzali zwolennicy kobiecych wdzięków zachęcają do "uwolnienia ich z klatek". Podobno jest to święto, które pomóc ma nie tylko kobietom. Według przeprowadzonych badań mężczyźni mogą zmniejszyć ryzyko zawału poprzez... patrzenie na kobiece piersi kwadrans dziennie. Ahh, ci mężczyźni ;) Jaka by nie stała idea za tym świętem, pewne jest, że powinnyśmy traktować je z przymrużeniem oka. Pamiętajmy jednak, że trwa ono jeden dzień i biustonosze są nam potrzebne na co dzień, dlatego zapraszam do zapoznania się z kilkoma ciekawymi modelami :) Pamiętajcie - to już 30 maja :)

Pokaż więcej wpisów z Maj 2015
pixel