Dobre, bo z Polski. Rodzime marki bieliźniarskie mają swoje święto

2023-03-10
Dobre, bo z Polski. Rodzime marki bieliźniarskie mają swoje święto

Nosisz ją, choć nikt jej nie widzi. Mimo że spełnia przede wszystkim praktyczną rolę, nie do przecenienia są jej inne zalety. Odpowiednio dobrana, dodaje pewności siebie. Potrafi zatuszować niedoskonałości i wyeksponować walory sylwetki. Taka właśnie jest bielizna – także ta produkowana w Polsce. I właśnie ona już 29 marca 2023 będzie obchodzić swoje święto. To dobry moment na to, aby swoje oczy zwrócić w stronę polskich marek bieliźniarskich.

Bielizna nie jest wynalazkiem współczesnego świata. Chociaż na przestrzeni wieków przechodziła ogromną metamorfozę, obecnie łączy w sobie praktyczność z niebywałą estetyką wykonania. Sporą zasługę mają w tym polskie marki bieliźniarskie, które proponują wysokiej jakości produkty – dopracowane w najmniejszym nawet szczególe.

Dobre, bo polskie!

Cudze chwalicie, swego nie znacie – tak można napisać w odniesieniu do bielizny oferowanej przez polskie marki. Dla wielu osób to właśnie zagraniczni producenci są synonimem doskonałej jakości. Tymczasem bielizna prosto z naszego kraju jest niezwykle popularna za granicą. Podbija świat – jest prezentowana na międzynarodowych targach i… chętnie wybierana m.in. przez Amerykanki. Znawcy i pasjonaci bielizny cenią biustonosze wyprodukowane w Polsce, dlatego coraz więcej produktów trafia do butików w Stanach Zjednoczonych.

Święto Polskiej Bielizny

Polskie marki bieliźniane – czy je znasz?

Polskie marki bieliźniarskie – tak chwalone za granicą – bywają niedoceniane przez rodzimych klientów. Spore grono osób nie ma tak naprawdę świadomości, z jakiego kraju pochodzi dany produkt. Tymczasem wśród bielizny dostępnej na światowym rynku, spora część powstaje właśnie w Polsce.

Jeśli chodzi o polskie marki, w środowisku mówi się o dwóch zagłębiach bieliźniarskim:

  • Łódzkim,
  • białostockim, gdzie powstał Podlaski Klaster Bielizny.

To właśnie w tych regionach działa kilkaset firm produkujących bieliznę. Ich produkty występują pod takimi markami jak np.:

Oferują one bardzo szeroki asortyment: począwszy od biustonoszy (także specjalistycznych), poprzez majtki, bieliznę sportową i nocną, a skończywszy na bieliźnie erotycznej.

Święto Polskiej Bielizny – ukłon w stronę polskich producentów

Z roku na rok rośnie grono Polaków zainteresowanych zakupem produktów pochodzących z Polski. Problem w tym, że nie wszyscy znają rodzimych producentów. Dlatego powstało wiele akcji, które za cel obrały sobie ich promocję i budowanie rozpoznawalności na tle międzynarodowych koncernów, a także wpieranie ich w rozwoju, nagradzanie za sukcesy, a także wspieranie patriotyzmu gospodarczego. Wśród wielu podobnych akcji warto wymienić mi.in Teraz Polska, Polski Ślad, Produkt Polski, Wybieram 590, Kupuję polskie produkty, 590 powodów, 100% polski produkt, Made in Poland czy nawet aplikacja zakupowa Pola. Żadna z tych akcji nie skupią się jednak na konkretnej branży.

29 marca - Dzień Polskiej Bielizny

Między innymi to stało się impulsem do zorganizowania Święta Polskiej Bielizny, które 29 marca 2023 roku odbędzie się po raz piąty. Celem akcji jest promowanie polskich producentów i polskich marek bieliźniarskich, które – jak się okazuje – nie ma żadnych kompleksów względem zagranicznych konkurentów i cieszą się popularnością na całym świecie. Chcemy aby każdy konsument podczas zakupów mógł dokonać świadomego wyboru, poznać nowe marki bielizny i mógł docenić ich zalety.

Logo Święto Polskiej Bielizny

Bielizna polskich marek – dlaczego warto?

Z badania przeprowadzonego przez Open Research (raport - Patriotyzm konsumencki Polaków 2020) wynika, że aż dla 90% Polaków polskość marki zachęca do zakupu konkretnego produktu. Chociaż po części wynika to z rodzimego patriotyzmu, najważniejszą zasługą jest mnogość zalet.

Sprawdź też: Jaki biustonosz do sukni ślubnej wybrać? Poradnik

Wysoka jakość produktów

Polscy producenci pracują w oparciu o wysokie standardy, co przekłada się na jakość produktów. Wykorzystanie najlepszych gatunkowo materiałów, to gwarancja trwałości i wygody. Dzięki temu bielizna jest niezwykle komfortowa – niczym druga skóra.

Bogaty asortyment

Polscy producenci dbają o to, aby było w czym wybierać. Dlatego dana kolekcja obejmuje wiele modeli – zarówno tych klasycznych, jak i bardziej nawiązujących do trendów. Dzięki temu każdy – niezależnie od swoich wymagań – znajdzie dla siebie odpowiedni produkt.

Szeroka rozmiarówka

Polska bielizna dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów – nie tylko tych standardowych. Przykładowo, producenci biustonoszy pamiętają zarówno o posiadaczkach małych, jak i obfitych piersi. Pozwala to na znacznie precyzyjniejsze dopasowanie rozmiaru, co przekłada się na komfort noszenia oraz podkreślenie biustu.

29 marca Dzień Polskiej Bielizny

I na koniec jeszcze jeden argument przemawiający za kupowaniem polskiej bielizny. Wybierając rodzime produkty, wspierasz polską gospodarkę, producentów oraz miejsca pracy. Jak ważne są to kwestie odczuliśmy wszyscy podczas ostatniego roku i epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Wiele galerii, centrów handlowych, sklepów i butików zostało zamkniętych bez możliwości goszczenia swoich stałych klientów. Sytuacja dotknęła ta również polskich producentów bielizny, którzy musieli wstrzymywać produkcję lub przestawić się na szycie maseczek. Nasze codzienne wybory podczas zakupów mają ogromne znaczenie, decydują o tym ile z naszych pieniędzy zostanie w kraju, co w dłuższej perspektywie decyduje o kondycji przedsiębiorstw, pracowników oraz ich rodzin czyli nas wszystkich.

Jest nam niezmiernie miło, że sklep Kontri kolejny raz może brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Święto Polskiej Bielizny już 29 marca 2023 roku, świętujmy razem!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
Polecane
Wol-Bar Sava Majtki figi, beżowy

Wol-Bar Sava Majtki figi, beżowy

53,59 zł66,99 zł
Wybierz rozmiar:
Wol-Bar Forlana Majtki stringi, biały

Wol-Bar Forlana Majtki stringi, biały

35,99 zł44,99 zł
Wybierz rozmiar:
Lupoline 2118 Biustonosz miękki, czarny

Lupoline 2118 Biustonosz miękki, czarny

66,59 zł122,99 zł
Wybierz rozmiar:
pixel