Czym jest ekologiczna bielizna i czy warto ją kupować?

2021-12-02
Czym jest ekologiczna bielizna i czy warto ją kupować?

Bielizna dotyka bezpośrednio ciała, i to w jego szczególnie delikatnych miejscach. Z tego powodu warto wybierać produkty wykonane z naturalnych surowców, które nie powodują podrażnień czy uczuleń. Jest to tzw. bielizna ekologiczna tworzona z odpowiednio przygotowanych materiałów. Co dokładnie oznacza bielizna biobawełna i czym się ona cechuje?

Bielizna organiczna – co to?

Bielizna z organicznej bawełny powstaje z naturalnych surowców, które nie są szkodliwe dla ludzkiego ciała. Zapewniają one komfort korzystania z odzieży tego typu i skutecznie przepuszczają powietrze. Z tego powodu takie produkty cieszą się rosnącą popularnością i są chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Bielizna biobawełna, ekologiczne produkty z bio bawełny Bielizna biobawełna, ekologiczne produkty z bio bawełny

Najczęściej do tworzenia eko bielizny wykorzystuje się takie surowce, jak:

 • len,
 • bawełnę,
 • jedwab,
 • a także surowce z recyklingu

Zdecydowanie najpopularniejsza okazuje się jednak bawełna organiczna pochodząca z kontrolowanych plantacji. Wszystko ze względu na fakt, że jest najtańsza ze wspomnianych surowców, a jednocześnie pozwala na uzyskanie bardzo wygodnej bielizny na każdą okazję.

Czytaj więcej: Rodzaje materiałów bielizny

Majtki z bawełny organicznej - eco moda w służbie środowisku

Coraz większa rzesza osób zauważa potrzebę dbania o środowisko naturalne, nie ograniczając się przy tym tylko do jednej dziedziny np. segregowanie odpadów. Moda na ekologię nie jest jednosezonowym trendem. Ubrania z recyklingu zdobywają coraz większe zainteresowanie oraz liczne grono użytkowników.

Majtki bawełniane Wolbar Eco-Hi Majtki bawełniane Wolbar Eco-Hi

Naturalne materiały mają również swoje unikatowe właściwości np. majtki 100% bawełna organiczna, które przepuszczają powietrze oraz nie mają domieszek szkodliwych substancji, które mogłyby wpływać negatywnie na kondycję skóry. Rozciągają się dzięki niewielkiej zawartości elastanu, ale jest ona tak mała, że zupełnie nie wpływa na komfort korzystania z bielizny.

Co to jest bawełna organiczna?

Zastanawiasz się, co to jest bawełna organiczna? To surowiec pochodzący z ekologicznych upraw, na których nie stosuje się środków ochrony roślin oraz nawozów sztucznych. Cały wzrost bawełny przebiega z wykorzystaniem naturalnych wspomagaczy. Pozwalają one na pozbywanie się insektów bez obawy o jakość uzyskanego materiału.


      Bielizna ekologiczna - komplet Passion Varella Bielizna ekologiczna - komplet Passion Varella

Taka uprawa jest korzystna nie tylko dla bezpieczeństwa konsumentów, lecz także samego środowiska. Podczas wzrostu bawełny nie stosuje się bowiem szkodliwych środków oraz zużywa się znacznie mniej wody niż na uprawach przemysłowych.

Bielizna z bawełny organicznej musi być oznaczona odpowiednimi certyfikatami, które potwierdzają, że uprawa przebiega zgodnie ze wspomnianymi zasadami. Konsument może mieć wówczas pewność, że wybrane produkty są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i zapewniają komfort noszenia w każdych warunkach.

Dla kogo bielizna z bawełny organicznej?

Jeśli chodzi o produkt, jakim jest bielizna biobawełna to zdecydowanie najlepszy wybór dla osób szczególnie wrażliwych. Niektórzy mają bowiem tendencję do pojawiania się wysypki po kontakcie ze sztucznymi materiałami. Problemem jest też nadmierne pocenie. Sztuczne surowce mogą bowiem uniemożliwiać swobodny przepływ powietrza, co skutkuje poważnymi komplikacjami skórnymi. Miejsca intymne są szczególnie wrażliwe, dlatego bawełna organiczna jest doskonałym wyborem dla każdego.

Bielizna organiczna Pretty Polly Bielizna organiczna Pretty Polly

Obecnie bielizna organiczna jest projektowana w taki sposób, by trafiała w gusta osób stawiających na wygodę oraz estetykę. Nie są to już zwykłe, całkowicie zakryte majtki. Są to produkty ozdobne, które prezentują się seksownie, a jednocześnie pozwalają na zachowanie wygody przez cały dzień. Często mają koronki, kokardki czy ciekawe wycięcia. Umożliwiają cieszenie się komfortem korzystania niezależnie od okoliczności, zachowując piękny wygląd.

Dlaczego warto postawić na bieliznę ekologiczną?

Bielizna biobawełna, jak sama nazwa mówi, jest znacznie lepsza dla środowiska niż jej standardowe odpowiedniki. Podczas jej produkcji stosuje się wyłącznie naturalne środki, bez wykorzystywania szkodliwej chemii. Korzystanie z takich produktów ma jednak również wiele innych zalet. Są to takie cechy, jak:

 • zapewnienie doskonałej przepuszczalności powietrza,
 • antyalergiczny skład,
 • brak podrażnień podczas noszenia,
 • komfort noszenia w dowolną pogodę,
 • estetyczny wygląd.
Ubrania z recyklingu - body Passion Zinnia Ubrania z recyklingu - body Passion Zinnia

Bielizna biobawełna - materiał przyszłości?

Jeśli chodzi o produkt, jakim jest bielizna naturalna, bawełna z ekologicznych plantacji okazuje się doskonałym wyborem dla każdego. Sprawdza się świetnie na co dzień, szczególnie gdy noszenie klasycznych wyrobów tego typu sprawia Ci dyskomfort. Warto więc zastanowić się nad wymienieniem swojej garderoby na taką, która jest wykonana z ekologicznych materiałów neutralnych dla ludzkiej skóry.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel