Black Friday 2023 i Black Weeks | Czarny Piątek w Kontri.pl

2023-11-06
Black Friday 2023 i Black Weeks | Czarny Piątek w Kontri.pl

Black Friday 2023 - czas największych wyprzedaży

Black Friday 2023 zbliża się wielkimi krokami. Black Friday, czyli Czarny Piątek to czas najgorętszych wyprzedaży, również wyprzedaży bielizny damskiej i męskiej w naszym sklepie kontri.pl. W 2023 roku Black Friday przypada na koniec listopada ale w naszym sklepie specjalne promocje trwają już od początku miesiąca jako Black November. Okazje przygotowane na Black Friday to wielkie święto zakupów zarówno dla klientów jak i sklepów oraz największy dzień zakupów w całym roku.

Bielizna na Black Friday
Bielizna na Black Friday

Większość sklepów, zarówno tych małych i dużych, przygotowuje w tym okresie liczne i bardzo duże promocje, które dochodzą do 70, 80 a nawet 90%. Tak wysokie obniżki przyciągają więc bardzo dużo klientów jednak ze względu na krótki czas promocji oraz wielkie zainteresowanie konsumentów należy się spieszyć i bez zawahania kupić produkty, które wpadną w oko. W przeciwnym razie produkt może kupić kto inny i można obejść się smakiem. Kolejna taka okazja może się trafić dopiero za rok…

Black Friday kiedy obchodzimy?

Black Friday czyli po polsku Czarny Piątek, pochodzi z USA i rozpoczyna świąteczny sezon zakupowy. Święto wielkich wyprzedaży pochodzi z USA i przypada zawsze w piątek po Święcie Dziękczynienia. Te z kolei obchodzone jest w czwarty czwartek listopada. To z kolei oznacza, że w 2023 roku Black Friday jest 24 listopada.

Aby dać szansę skorzystać z okazji jak największej liczbie osób, wiele promocji przygotowywanych na Black Friday w Polsce, rozpoczyna się kilka dni wcześniej i trwa cały weekend. Stąd też wzięły się określenia Black Week czy Black Weekend. Dla najbardziej niecierpliwych i spragnionych promocji przygotowywane są promocje z okazji Black November.

Black Weeks 2022 - Promocja na czapki i berety
Black Weeks 2023 - Promocja na czapki i berety

Szczególnie w tym roku takie promocje są liczne. Związane jest to z pewnością ze względu na nabyte przyzwyczajenia zwiazane z pandemią koronawirusa Covid-19 i wynikający z tego lockdown w sklepach stacjonarnych ale także niedziele wolne od handlu. Niestety dla wielu konsumentów jest to duże utrudnienie ponieważ niedziele handlowe 2023 nie przypadają w listopadzie, a dopiero na początek grudnia. Nic więc dziwnego, że zakupy oraz największe wyprzedaże przenoszą się do Internetu a Black Friday ma coraz większy zasięg.

Black Friday skąd nazwa?

Wiemy już co znaczy Black Friday ale skąd tak naprawdę wzięła się ta nazwa? Jest wiele teorii na ten temat i każda z nich jest równie prawdopodobna. Już w latach 50. XX wieku opisywano sytuacje, w których Amerykanie w piątek pod Dniu Dziękczynienia dzwonili do pracy z informacją, że nie mogą przyjść ponieważ zachorowali. Był to więc prosty sposób na przedłużenie weekendu do czterech dni, od czwartku do niedzieli.

Promocje Black friday w kontri.pl
Promocje Black Friday w Kontri.pl

Ogromne tłumy ludzi szturmujących sklepy w tym dniu, a także długie i wielogodzinne kolejki czekających na otwarcie sklepów stanowiły niemały problem dla bezpieczeństwa. Jeśli dodamy do tego gigantyczne korki w pobliży centrów handlowych, ogrom pracy dla pracowników sklepów, nie trudno jest przykleić łatkę „czarnego dnia” jako określenie czegoś złego.

Inna teoria pochodzenia nazwy Black Friday odnosi się do koloru tuszu i zapisów przez księgowych wyników sprzedaży w sklepach. Jeśli wyniki nie były najlepsze lub oznaczały stratę, zapisywano je czerwonym tuszem. Z kolei dobre wyniki zapisywano czarnym tuszem. Ponieważ sprzedaż w tym okresie była jedną z najlepszych w ciągu roku, oczywistym jest, że rachunki zapisywano tym kolorem i oznaczały bardzo dobry zysk.

Black Friday za nami, a więc pora na Cyber Monday

Cyber Monday, Cyberponiedziałek przypada w pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia czyli w tym roku jest to 27 listopada. Jego historia sięga 2005 roku, gdy w Stanach Zjednoczonych pierwszy raz użyto tego określenia jako koncepcję popularyzacji zakupów w Internecie oraz cyfrowy odpowiednik Black Friday.

Cyber Monday 2022 w Kontri.pl
Cyber Monday 2023 w Kontri.pl

To właśnie wtedy sklepy internetowe organizują największe promocje i wyprzedaże, a zakupy można zrobić wygodnie i bez stresu przed ekranem komputera lub telefonu bez potrzeby stania w korkach i kolejkach czy przeciskania się między sklepowymi regałami. Ponieważ idea Cyber Monday bardzo spodobała się klientom w USA, przyniosła wielkie zyski dla sklepów internatowych oraz oszczędności czasu i pieniędzy dla klientów szybko rozlała się do innych krajów, a później na cały świat. Cyberponiedziałek w kontri.pl to również kilkuletnia tradycja, kiedy przygotowujemy specjalne promocje na ten dzień.

Wyprzedaże bielizny z okazji Black Friday

Black Friday z roku na rok, to coraz bardziej ukochane święto Polaków. Nie ma co się dziwić, to najlepszy dzień na pierwsze zakupy przedświąteczne i upolowanie prezentów w świetnych cenach. W tym roku sklep z bielizną Kontri przygotowało dla Was kilka dni specjalnych wyprzedaży bielizny.

Mamy dla Was promocję - bielizna damska taniej nawet do -75%, ciepłe i gustowne czapki damskie i męskie oraz berety taniej do -75%. A może skusi Was oferta majtek damskich w promocji do -35% oraz bielizny nocnej taniej do -30%? Jakby tego było mało, to przygotowaliśmy jeszcze darmową dostawę od 50 zł oraz darmowy zwrot w paczkomatach. Wielkie szaleństwo CZAS START! U nas na pewno znajdziecie prezent sobie i bliskim :).

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2023
pixel