Biustonosz samonośny – jak i do czego go nosić?

2021-05-06
Biustonosz samonośny – jak i do czego go nosić?

Wiele kobiet już dawno przekonało się, że biustonosz samonośny to prawdziwy wynalazek. Pozwala na zakładanie każdego fasonu odzieży – także tego, który mocno eksponuje ciało. A to wszystko z zachowaniem ładnie podkreślonego biustu i bez jakiegokolwiek dyskomfortu.

Julimex Ivy Stanik samonośny i samoprzylepny

Biustonosz samonośny – co to?

Biustonosz samonośny to specjalny rodzaj stanika – często wykonanego z silikonu. Jego cechą charakterystyczną jest brak paska z tyłu – ma tylko miękkie miseczki, które dopasowują się do ciała. Dokładnie przylegają do piersi – bez konieczności zapinania stanika w obwodzie ani podtrzymywania ramiączkami.

Za podtrzymywanie piersi odpowiadają silikonowe miseczki. Jest to materiał, który wykazuje zdolność do szybkiego dostosowania się do temperatury ciała. To sprawia, że biustonosz samonośny nie odznacza się pod ubraniem. Natomiast pokrycie klejem medycznym gwarantuje doskonałą przyczepność.

W Kontri.pl do wyboru masz kilka rodzajów tego typu staników. Dzięki temu łatwiej dopasujesz konkretny model do swoich potrzeb.

Biustonosz samonośny „motylek”

„Motylek” to stanik ze ściągaczem sznurkowym z przodu. Takie rozwiązanie pozwala na jeszcze lepsze podniesienie piersi, co jest polecane przede wszystkim kobietom z dużym biustem.

Biustonosz samonośny Julimex WOW Biustonosz samonośny Julimex WOW

Biustonosz samonośny zapinany z przodu

Transparentne zapięcie z przodu pozwala na „ściągnięcie” piersi.

Biustonosz samonośny Julimex BS-01 Biustonosz samonośny Julimex BS-01

Biustonosz samonośny ze skrzydełkami

Stanik samonośny tego wyposażony jest w dodatkowe silikonowe i samoprzylepne skrzydełka zapewniające wygodę i swobodę ruchów. Dostępne są zarówno warianty do kreacji z głębokim dekoltem, jak i z efektem push-up.

Biustonosz samoprzylepny Julimex Wings Biustonosz samoprzylepny Julimex Wings

Jak zakładać biustonosz samonośny? Krótka instrukcja

Chociaż do stanika samonośnego zwykle dołączona jest instrukcja użytkowania, nie każda kobieta zakłada go w sposób prawidłowy. To z kolei przekłada się na efekt wizualny i komfort spowodowany noszeniem takiego biustonosza.

 • Zacznij od dokładnego oczyszczenia oraz osuszenia skóry – to ważne, ponieważ najmniejsza nawet warstwa tłuszczu może skutkować odklejaniem się miseczek.
 • Zdejmij osłonkę z biustonosza samonośnego – zabezpiecza ona przed przyklejaniem się kurzu oraz drobinek innych zanieczyszczeń do „klejącej” strony miseczek.
 • Dopasuj miseczkę do piersi, a następnie przyklej biustonosz.
 • Obie miseczki przyciśnij mocniej do biustu – tak, aby ściśle do niego przylegały.
 • Jeśli stanik ma sznurowanie, ściągnij sznurki dla lepszego podtrzymania piersi.

Użytkowanie biustonosza samonośnego – o tym pamiętaj!

Biustonosze samonośne wymagają nie tylko prawidłowego użytkowania, ale też odpowiedniej pielęgnacji. Dlatego warto przyswoić sobie kilka cennych wskazówek, dzięki którym stanik silikonowy posłuży na długo.

 • Unikaj zakładania stanika na natłuszczoną skórę – na jej powierzchni nie może znaleźć się nawet odrobina balsamu, oliwki itp.
 • Gdy zdejmiesz biustonosz samonośny, na miseczki załóż osłonki. Jest to istotne, ponieważ odpowiadają one za zabezpieczenie kleju / żelu przed wyschnięciem i zapobiegają przyciąganiu drobinek zanieczyszczeń do warstwy klejącej.
 • Nie wkładaj biustonosza samonośnego do pralki – możesz czyścić go wyłącznie ręcznie. Do oczyszczenia wystarczy woda z niewielką ilością mydła.
 • Mokry stanik samonośny pozostaw do wyschnięcia – nie używaj ręcznika, nie układaj biustonosza na kaloryferze!
Biustonosz samonośny - jak go zakładać? Biustonosz samonośny - jak go zakładać?

Do czego pasuje stanik samonośny?

W zasadzie nie istnieją żadne ograniczenia związane z noszeniem stanika samonośnego. Taki biustonosz możesz zakładać zawsze, jeśli tylko czujesz się w nim komfortowo.

Najczęściej jednak stanik tego typu wybierany do:

 • sukienek bez pleców
 • ubrań z dekoltem typu hiszpanka
 • bluzek z głębokim dekoltem
 • bluzek z prześwitującym przodem
 • ubrań wykonanych z koronki.

Będą doskonałym wyborem zawsze, jeśli nie chcesz, aby widoczne ramiączka popsuły efekt stylizacji.

Sprawdź też: Jaki biustonosz do sukienki z odkrytymi plecami?

Biustonosz samonośny jest funkcjonalny i wygodny. Warto mieć choćby jeden taki model w garderobie.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2021
pixel