Biustonosz minimizer – sposób na zmniejszenie biustu?

2021-10-05
Biustonosz minimizer – sposób na zmniejszenie biustu?

Duże piersi, chociaż prezentują się okazale, bywają powodem kompleksów i dyskomfortu. Z myślą o kobietach odczuwających uciążliwość obfitego biustu powstały stanik minimizer. Dzięki niemu można szybko ujarzmić piersi i jednocześnie czuć się komfortowo.

Odkryj więcej: Biustonosze Plus Size

Biustonosz minimizer – co to znaczy?

Minimizer to nazwa zaczerpnięta z języka angielskiego (minimize – zmniejszać). Biustonosz tego typu to po prostu stanik zmniejszający biust. Został skonstruowany w taki sposób, aby piersi wydawały się optycznie mniejsze, ale nie spłaszczone!

Biustonosz minimizer Lupoline 138 Biustonosz minimizer Lupoline 138

Staniki minimizery działają na prostej zasadzie. Ich rola sprowadza się do delikatnego zebrania piersi, a następnie ich uniesienia. Dzięki temu kobieca sylwetka zachowuje swoje proporcje i wygląda bardzo estetycznie.

Biustonosz zmniejszający – dla kogo?

Każda kobieta, która czuje potrzebę optycznego zmniejszenia piersi, może wybrać minimizer. Jest on jednak szczególnie polecany paniom, których biust z dużą ilością tkanki tłuszczowej. Takie piersi są miękkie i łatwiej je ujarzmić. W przypadku piersi zbudowanych głównie z tkanki gruczołowej trudniej będzie uzyskać taki efekt – nie wykazują podatności na spłaszczanie, ponieważ są bardziej zbite.

Biustonosz zmniejszający Vivisence 1046 Biustonosz zmniejszający Vivisence 1046

Po stanik zmniejszający mogą sięgnąć również kobiety, które z powodu zbyt dużego biustu odczuwają dolegliwości ze strony kręgosłupa. Warto bowiem pamiętać, że duże piersi sporo ważą – to z kolei powoduje nadmiernie obciążenie pleców.

Czytaj więcej: Jak dobrać stanik?

Pamiętaj! Niezależnie od tego, z jakiego powodu zależy ci na optycznym zmniejszeniu piersi, kluczem do uzyskania zadowalającego efektu jest prawidłowy dobór stanika.

Stanik zmniejszający – poznaj jego możliwości

Zastanawiasz się, jaką przewagę ma biustonosz zmniejszający w porównaniu do jego klasycznego odpowiednika. Prawidłowo dobrany minimizer:

 • sprawia, że piersi stają się optycznie mniejsze
 • pomaga zmniejszyć obwód biustu
 • pomaga wymodelować piersi
 • przyczynia się do odciążenia kręgosłupa.
Stanik minimizer Lupoline 138 Stanik minimizer Lupoline 138

Jeżeli więc twoim kompleksem jest zbyt pokaźny biust, warto mieć choć jeden stanik minimizer w swojej szafie.

Jak wybrać dobry biustonosz minimizer?

Minimizer to stanik do zadań specjalnych, dlatego jego wybór nie może być dziełem przypadku. Dobry biustonosz tego typu powinien:

 • spłaszczać piersi
 • zapewniać dobre podtrzymanie biustu
 • być wykonany z elastycznych materiałów
 • mieć szerokie ramiączka.

Przeczytaj nasz poradnik przed zakupem: Tabela rozmiarów biustonosza

Po czym rozpoznasz taki stanik? Wybierz biustonosz minimizer, który:

 • ma usztywniane miseczki – najczęściej gładkie, ale niektóre modele są wykończone koronką itp.;
 • ma szerokie ramiączka, które muszą wychodzić ze środkowej części miseczki;
 • jest szerszy pod biustem – dzięki temu zapewni solidne wsparcie i odciąży plecy;
 • ma fiszbiny – zarówno boczne, jak i wszyte przy miseczkach.
Minimizer biustonosz Vivisence 1046 Minimizer biustonosz Vivisence 1046

Warto podkreślić, że – wraz z popularyzacją staników zmniejszających – w sprzedaży jest coraz więcej modeli tego typu. Już nie musisz ograniczać się do bazowego trio (bieli, czerni i koloru cielistego). Możesz zaszaleć, wybierając minimizery w różnych barwach i fasonach.

Staniki minimizery – pod jakie ubrania je zakładać?

Jeśli zbyt duży biust przeszkadza ci na co dzień, minimizerem możesz zastąpić dotychczasowy stanik. Dzięki niemu nie tylko ujarzmisz obfite piersi, ale i sprawisz, że rozpinane bluzki nie będą „rozjeżdżać się” na boki. Tego rodzaju staniki świetnie sprawdzą się również w przypadku bluzek czy sukienek z głębszym dekoltem – dobrze zebrany biust nie będzie wyskakiwać z miseczek i nie powstanie efekt tzw. podwójnych piersi. Należy jednak mieć świadomość, że – z uwagi na szerokie ramiączka wychodzące ze środka miseczek – nie będą dobrym wyborem przy bardzo głębokich wycięciach z przodu.

Większość modeli minimizerów jest gładka. Dlatego staniki te będą doskonałym wyborem do obcisłych ubrań. Dzięki temu noszenie mocno dopasowanych bluzek wreszcie przestanie wiązać się ze skrępowaniem spowodowanym obfitym biustem.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021
pixel