Bielizna menstruacyjna - jak działa?

2022-09-12
Bielizna menstruacyjna - jak działa?

Idealna bielizna dla kobiet w czasie okresu? Najlepiej taka, która jest wielorazowa i może zapewnić najwyższą ochronę, zarówno w dzień, jak i w nocy. Czy taka istnieje? Ależ oczywiście! To majtki menstruacyjne. I choć w branży bieliźnianej są od niedawna, to zdążyły zaskarbić sympatię wielu kobiet. Co powinnaś o niej wiedzieć?

Bielizna menstruacyjna jest doskonałym zamiennikiem dla podpasek, tamponów czy mało komfortowych w użytkowaniu kubeczków. Oprócz tego, że zapewnia wyjątkowy komfort użytkowania, to dodatkowo jest naturalna i ekologiczna. Jaka jest istota jej działania? Dlaczego warto wybrać majtki zamiast podpasek? 

Wszystko o majtkach menstruacyjnych

Majtki menstruacyjne spełniają swoją rolę dzięki starannie przemyślanej budowie, która uwzględnia obecność warstwy chłonnej oraz nieprzepuszczającej wilgoci. Nie tylko absorbują wydzielinę miesiączkową, powodując jej szybkie zasychanie, ale również dają uczucie świeżości i suchości, m.in. poprzez umiejętność pochłaniania nieprzyjemnych zapachów. Co więcej, ta bielizna menstruacyjna chroni przed namnażaniem się bakterii, zabezpieczając przed rozwojem wielu chorób. Jej żywotność określana jest na mniej więcej 2 lata użytkowania.

Jak działają majtki menstruacyjne?

Majtki menstruacyjne to nic innego jak wielorazowa bielizna dla kobiet w czasie okresu, która jest alternatywnym rozwiązaniem dla powszechnie stosowanych podpasek, tamponów czy coraz modniejszych w ostatnim czasie kubeczków menstruacyjnych. Może całkowicie zastępować te artykuły higieniczne lub stanowić dodatkową ochronę podczas ich noszenia, np. w czasie obfitego krwawienia. Najprościej mówiąc, majtki menstruacyjne to majtki, które absorbują krew miesiączkową i blokują jej dalszy przepływ.

Czy wiesz, że:

Chłonność majtek menstruacyjnych odpowiada aż czterem tamponom?

Są wygodne, bezpieczne, ekologiczne i naturalne. Doskonale sprawdzą się w domu, pracy, szkole, na wakacjach, a nawet podczas uprawiania ulubionych aktywności fizycznych. Można je nosić do 12 godzin, uwzględniając oczywiście intensywność okresu.

Czy majtki menstruacyjne są jednorazowe?

Majtki menstruacyjne są wielorazowe, dzięki czemu inwestycja w taką bieliznę nie tylko pozwala zmniejszyć ilość odpadów, ale również przyczynia się do zwiększenia oszczędności w domowym budżecie.

Czy warto kupić majtki menstruacyjne?

Czy bielizna menstruacyjna jest godna zakupu? Czy może to kolejny chwyt reklamowy producentów, który ze skutecznością i praktycznością nie ma za wiele wspólnego? Jak się okazuje, to idealne majtki dla kobiet w czasie okresu, które ogromem zalet powinny przekonać do siebie nawet najbardziej zagorzałą przeciwniczkę tego rodzaju bielizny.

Ekologiczne

Niewątpliwym atutem majtek menstruacyjnych jest fakt, że są ekologiczne. W skali roku kobiety zużywają około 45 miliardów sztuk środków higienicznych, co generuje ogromną ilość odpadów i sprzyja zanieczyszczaniu środowiska. Bielizna menstruacyjna skutecznie rozwiązuje ten problem, głównie przez to, że jest wielorazowego użytku.

Wyjątkowo chłonne oraz wydajne

Jak zapewniają producenci, majtki menstruacyjne pochłaniają więcej wydzieliny miesiączkowej niż podpaska czy tampon, co stanowi o wiele lepszą ochronę podczas krwawienia. Co więcej, zachowują właściwości chłonne nawet przez 2 lata. Ich zakup jest zatem świetną inwestycją. Ponadto charakteryzują się doskonałą wydajnością. O ile podpaski czy tampony trzeba zmieniać co kilka godzin – w zależności od obfitości krwawienia, majtki menstruacyjne wystarczy wymienić tylko 2 razy na dobę.

Wygodne w użytkowaniu i bezpieczne

Bielizna miesiączkowa, w przeciwieństwie do podpasek czy tamponów, zapewnia o wiele większy komfort noszenia – i to bez konieczności niewygodnych aplikacji, jak ma to miejsce w przypadku powszechnie stosowanych środków higienicznych. A co więcej, jest bezpieczna, gdyż wykonano ją z naturalnych, antyalergicznych materiałów, które nie powodują podrażnień. Majtki zamiast podpasek czy tamponów to także większa ochrona przed toksycznym chlorem.

Ekonomiczne

Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po bieliznę menstruacyjną? Mianowicie dlatego, że jest ekonomiczna! Pozwala zaoszczędzić pieniądze, bez konieczności kupowania co miesiąc nowych środków higienicznych, które w niewyobrażalnych ilościach lądują w śmietniku.

Dyskretne

Majtki menstruacyjne wystarczy założyć, jak zwykłe figi. I to wszystko! Bez głośnego przyklejania podpaski w publicznej toalecie i innych hałasów. A jeśli dodamy do tego fakt, że występują w wielu odsłonach, możemy cieszyć się praktyczną i ładną bielizną – niezależnie od obfitości krwawienia!

Jak często zmieniać majtki menstruacyjne?

Wiele wątpliwości wśród kobiet budzi kwestia częstotliwości zmiany bielizny menstruacyjnej. Jak się okazuje, wszystko zależy od intensywności krwawienia. Podobnie zresztą jak w przypadku tamponów czy podpasek. Majtki menstruacyjne należy zmienić, gdy tylko pojawi się uczucie zwiększonej wilgoci. Gdy krew jest wchłaniania, bielizna pozostaje sucha.

Jednorazowe środki higieniczne nie stanowią jedynej opcji na ochronę podczas miesiączki. Alternatywą jest wielorazowa bielizna dla kobiet w czasie okresu, która nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ilości toksycznych śmieci, ale również pozwala cieszyć się wygodą i ekologicznym stylem życia.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
pixel