Bielizna koronkowa – jak o nią dbać?

2021-04-16
Bielizna koronkowa – jak o nią dbać?

Niezwykle zmysłowa, uwodzicielska, dodająca seksapilu, a przy tym wygodna – taka właśnie jest bielizna koronkowa. Nic więc dziwnego, że każda kobieta ma w swojej szafie co najmniej jeden jej komplet. Aby jednak móc cieszyć się jej walorami, należy odpowiednio o nią dbać. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym bielizna koronkowa będzie cieszyć oko – twoje i partnera – przez długi czas.

Czytaj więcej: Seksowna stylizacja z biustonoszem koronkowym

Bielizna koronkowa nie bez powodu cieszy się popularnością wśród kobiet i jest chętnie wręczana jako prezent. W ciągu dnia dodaje pewności siebie, mimo że jest niewidoczna. W sypialni potrafi podkręcić atmosferę i pobudzić wyobraźnię. Nie warto więc z niej rezygnować – nawet, jeśli obawiasz się jej odkształceń czy zniszczeń. Grunt to odpowiednio zadbać o taką bieliznę. Pamiętaj – nie zwalnia cię z tego posiadanie nawet najlepszej jakości biustonosza i majtek.

Biustonosz Viivisence 1044 Biustonosz Viivisence 1044

Jak prać bieliznę koronkową?

Nie da się ukryć, że wrzucenie bielizny do pralki wydaje się najlepszym wyjściem – oszczędza czas, który można spożytkować na realizację innych czynności. O ile jednak bawełniane majtki możesz uprać w automacie, o tyle z bielizną koronkową nie jest to takie oczywiste.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o bieliznę?

Jeżeli zastanawiasz się, jak prać bieliznę koronkową – ręcznie czy w pralce – zapoznaj się z informacjami na metce. Producent zamieścił tam zalecenia dotyczące sposobu i parametrów prania. Jeśli okaże się, że istnieje możliwość uprania bielizny w pralce, wybierz program przeznaczony do delikatnego prania. Pamiętaj też o ustawieniu możliwie najniższych obrotów wirowania. Możesz również zaopatrzyć się w specjalne akcesoria do prania.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że bielizna koronkowa nie ulegnie odkształceniu oraz uszkodzeniu, warto zdecydować się na pranie ręczne. Dotyczy to zarówno biustonoszy, jak i majtek.

Kula do prania Julimex BA-17 Kula do prania Julimex BA-17

Pamiętaj o odpowiedniej temperaturze prania

We właściwiej pielęgnacji bielizny koronkowej ważny jest nie tylko sposób prania. Znaczenie ma również temperatura wody.

Niezależnie od tego czy decydujesz się na pranie bielizny w pralce czy ręcznie, temperatura nie powinna przekraczać 30°C. Warto trzymać się tego limitu także wtedy, gdy producent dopuszcza możliwość przeprowadzenia prania w temperaturze 40°C. Dlaczego to ważne? Zbyt wysoka temperatura wody może powodować nie tylko kurczenie się bielizny, ale również utratę koloru.

Jeżeli decydujesz się na pranie ręczne, temperaturę wody warto sprawdzić termometrem. Można też posłużyć się np. czajnikiem elektrycznym z funkcją wyświetlania temperatury – o ile taki posiadasz.

Wybierz właściwy środek piorący

Prawidłowa pielęgnacja bielizny koronkowej to również wybór właściwego środka piorącego. Z uwagi na to, że biustonosze czy majtki wykonane są z delikatnych materiałów, detergent nie może działać agresywnie. Dlatego w tym przypadku warto zrezygnować z proszku do prania na rzecz:

  • płatków mydlanych
  • płynów do prania.

Możesz także sięgnąć po specjalne płyny do prania bielizny.

Jak suszyć bieliznę z koronki?

Nie tylko pranie, ale również suszenie bielizny z koronki wpływa na jej finalny wygląd. Jak to robić prawidłowo?

  • Odsącz nadmiar wody.
  • Otrzep bieliznę – po to, aby uniknąć zagnieceń.
  • Majtki należy rozłożyć na dwóch żeberkach suszarki, zaś biustonosze koronkowe zaleca się suszyć w pozycji leżącej.

Jeżeli chcesz uniknąć ewentualnych odkształceń, bieliznę najlepiej suszyć w temperaturze pokojowej. Wieszanie na kaloryferze – szczególnie gorącym – może skutkować uszkodzeniem delikatnego materiału.

Pamiętaj! Suszenie bielizny koronkowej w suszarce bębnowej nie jest polecane.

Woreczek do prania Obsessive Woreczek do prania Obsessive

Jak właściwie przechowywać bieliznę z koronki?

W trosce o utrzymanie estetycznego wyglądu bielizny koronkowej należy pamiętać o odpowiednim przechowywaniu majtek czy staników.

Dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pudełka na bieliznę, w których możesz trzymać np. figi, stringi. Dzięki temu nie tylko zapobiegniesz przypadkowym zaciągnięciom i zmechaceniom delikatnego materiału, ale również zapewnisz sobie porządek w szufladzie.

Jeśli chodzi o biustonosze, nie należy składać ich „miseczka w miseczkę”. Zaleca się przechowywać je rozłożone, np. w specjalnie przeznaczonym do tego celu organizerze.

Jeżeli zastosujesz się do powyższych wskazówek, bielizna koronkowa będzie służyła ci przez długi czas. Warto – tym bardziej, jeśli zdecydowałaś się na zakup wyrobów pochodzących od renomowanych producentów.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2021
pixel