Bielizna damska i akceptacja swojego ciała

2020-01-14
Bielizna damska i akceptacja swojego ciała

Bielizna damska - Twoja druga skóra

Bielizna damska to nasza druga skóra, jest w stanie podkreślić nasze kształty, ale jednocześnie sprawić, że nasza sylwetka nie będzie się prezentowała tak, jak powinna. Naszym zadaniem natomiast jest takie dobranie biustonosza, fig czy szortów, żebyśmy nie tylko czuli się idealne, ale przede wszystkim dobrze wyglądali. Zarówno biustonosze, majtki, stroje kąpielowe, jak i inne elementy bieliźnianej garderoby, to bardzo intymna część naszego życia. Z jednej strony bielizna damska eksponuje ciało, z drugiej pozostawia ciało ukryte pod ubraniami, które są swego rodzaju tajemnicą - idealnie sprawdza się wtedy seksowna bielizna erotyczna np. gorset, bodystocking czy koszulka nocna. W dobrze dobrej bieliźnie możemy się czuć fantastycznie, źle dobrana nie tylko powoduje dyskomfort psychiczny, ale jeszcze pogarsza nasz wygląd. Dlatego kobiety mają problem z odpowiednim jej doborem kobiecej bielizny w sklepach, niezależnie czy jest tania bielizna damska czy z najwyższej półki cenowej.

Przeczytaj również: Body positive - kolejny trend czy rewolucyjny kanon piękna?

Dlaczego lubimy piękną bieliznę?

Zmysłowa bielizna damska od zawsze kojarzy się ze swego rodzaju tajemnicą. Z jednej strony okrywa nasze nagie ciało, ale z drugiej kusi bardziej, niż nawet najbardziej skąpe odzienie. Uwielbienie do pięknej i eleganckiej bielizny wynika z tego, że ludzie w przeważającej części to wzrokowcy. To właśnie zmysł wzroku sprawia, że oglądany przez nas świat, wydaje nam się taki fantastyczny. Gustowne stroje kąpielowe czy koronkowa bielizna to sposób na przyciągniecie uwagi, ale jednocześnie na czucie się dobrze ze samym sobą. Kiedy wiemy, że wyglądamy dobrze, jesteśmy w stanie bardziej akceptować swoje ciało, niezależnie czy mamy figurę osy czy nosimy bieliznę w dużych rozmiarach czyli tzw. bielizna Plus Size. Im lepiej jesteśmy ubrani, tym wyżej cenimy siebie, bo wygląd rzutuje na to, jak postrzegamy siebie.

Akceptacja własnego ciała - body positive

Bielizna damska to tylko dopełnienie naszego prawdziwego piękna. Nie ważne, czy to szlafrok damski, czy seksowne figi lub biustonosze - w każdym z tych przypadków liczy się nie tylko czar pięknej bielizny damskiej, ale przede wszystkim nasze podejście do własnego ciała - body positive. Jeśli sami czujemy, że nasza sylwetka nie spełnia oczekiwań, to nic dziwnego, że nie jest nas w stanie podkreślić nawet najlepszy biustonosz czy majteczki. Możemy wyglądać dobrze, ubierać się tak, żeby wyeksponować swoje zalety, ale należy zawsze pamiętać, że prawdziwe piękno tkwi w naszym umyśle, to sposób postrzegania sprawia, czy sami sobie wydajemy się atrakcyjni czy też nie. Odzież i bielizna damska to tylko dodatek do nas samych dlatego warto postawić na ciałopozytywność.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel