Bajkowa świetlica dla małych pacjentów w DSK Białystok

2023-12-08
Bajkowa świetlica dla małych pacjentów w DSK Białystok

Remont z udziałem wolontariuszy i sponsorów

W Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku powstała nowa świetlica dla dzieci leczących się na oddziale onkologii. Remont i wyposażenie pomieszczenia zrealizowała fundacja Bajkowa Fabryka Nadziei, która współpracuje ze szpitalem od ponad 10 lat. W akcję zaangażowali się również wolontariusze i sponsorzy, w tym Kontri oraz nasz marka zabawek Kiddymoon.

Bajkowa świetlica w DSK Białystok
Bajkowa świetlica w DSK Białystok

Otwarcie w mikołajkowej atmosferze

Otwarcie świetlicy odbyło się w Mikołajki, 6 grudnia 2023 roku. Na uroczystość przybyli przedstawiciele fundacji, sponsorów, szpitala, a także dzieci i ich rodzice. Wszyscy mogli podziwiać bajkowy wystrój świetlicy, która nawiązuje do motywu lasu i zwierząt. Na ścianach znajdują się kolorowe malowidła, ozdoby 3D, a na podłodze wykładzina imitująca trawę. W świetlicy znajdują się również różne zabawki, gry, książki i sprzęt multimedialny, które mają zapewnić dzieciom rozrywkę i odprężenie.

Podziękowanie firmie Kontri
Podziękowanie firmie Kontri

Wsparcie dla małych wojowników z UDSK Białystok

Nowa świetlica to nie tylko miejsce zabawy, ale także wsparcia dla dzieci i ich rodzin. Jak podkreślają organizatorzy akcji, celem fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei jest poprawa jakości życia małych pacjentów i ich bliskich, a także budowanie świadomości społecznej na temat chorób nowotworowych u dzieci. Dlatego też świetlica ma służyć nie tylko jako przestrzeń rekreacyjna, ale także edukacyjna i terapeutyczna. W świetlicy będą odbywać się zajęcia z psychologiem, logopedą, pedagogiem i wolontariuszami, które mają pomóc dzieciom w radzeniu sobie z chorobą i leczeniem.

Zabawki Kiddymoon podarowane przez Kontri
Zabawki Kiddymoon podarowane przez Kontri

DSK Białystok pod opieką fundacji

Nowa świetlica to kolejny krok w realizacji misji fundacji Bajkowa Fabryka Nadziei, która od lat wspiera dziecięcy oddział onkologii w DSK Białystok. Fundacja organizuje również inne inicjatywy, takie jak akcje charytatywne, warsztaty artystyczne, wycieczki i spotkania z gwiazdami. Dzięki temu dzieci mogą zapomnieć o chorobie i cieszyć się dzieciństwem.

Otwarcie świetlicy na oddziale onkologii UDSK Białystok
Otwarcie świetlicy na oddziale onkologii UDSK Białystok

Cieszymy się, że jako firma Kontri, wraz z naszą marką zabawek Kiddymoon, mogliśmy podarować małym pacjentom odrobinę uśmiechu, który jest pomocny w szybkim powrocie do zdrowia.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2023
pixel