5 ciekawostek na temat piersi

2014-07-01
5 ciekawostek na temat piersi

Każda z nas zdążyła się przyzwyczaić do posiadania piersi i na pewno nie widzi w tym nic ekscytującego czy dziwnego. Jednak czy zastanawiałyście się, ile waży najcięższy biust, albo która pierś jest większa? Nie? Teraz możecie poznać odpowiedź na te oraz inne pytania. Zapraszamy na nowy cykl na naszym blogu „5 ciekawostek o...”. Zaczynamy!

1. Zastanawiałyście się kiedyś ile ważą piersi? Otóż średnia waga u dorosłej kobiety to 0,5 kg. Rekord należy do 52-letniej mieszkanki Atlanty, Annie Hawkins-Turner, której biust waży ponad 40 kg!

2. Myślicie, że dobre dobranie biustonosza to łatwa sprawa? Z innego założenia wychodzą Azjaci. Politechnika w Hong Kongu oferuje swoim słuchaczom dość nietypowy kierunek. Otóż na uczelni można studiować... wiedzę o biustonoszach!

3. Każda kobieta (z naturalnym biustem) ma asymetryczny biust. U 99% z nas lewa pierś jest większa. To samo dotyczy sutków. Nie wierzycie? Przyjrzyjcie się im uważniej podczas najbliższej kąpieli ;)

4. Mężczyźni podczas spotkania z kobietą nie patrzą w pierwszej kolejności na piersi! Wyniki najnowszych badań udowodniły, że faceci najpierw zwracają uwagę na twarz. Zaskakujący okazał się fakt, że podczas eksperymentu to właśnie kobiety częściej zerkały na piersi i brzuch modelki.

5. Pierwszy biustonosz powstał już w czasach antycznych, jednak współczesna wersja, którą dobrze znamy powstała dopiero pod koniec XIX wieku. Na początku były elementem gorsetu, a do masowej produkcji trafiły w latach 30.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2014
pixel